Je pro vás Praha drahá? Odstěhujte se na Ostravsko!

Ceny realit v hlavním městě dosahují závratných výšin. Vlastní bydlení se začíná stávat záležitostí pro hrstku vyvolených disponujícími vysokými příjmy i úsporami. Naštěstí ne ve všech lokalitách je situace tak kritická. Mnohem levněji je například na v titulku zmiňovaném Ostravsku. I zdejší realitní trh sice zaznamenal zvýšení cen, ale ne tak razantních jako v hlavním městě. Za peníze, za které v hlavní metropoli pořídíte garsonku, si v Ostravě v podstatě koupíte mezonet.

Splatnost bytu 30 let? V Praze běžné!

Nechme však hovořit čísla. Nejenom v Praze, Brně a dalších krajských městech jsou ceny domů a bytů tak závratné, že průměrná doba jejich splatnosti je třicet let. To se podepisuje i na postupně se snižujícím zájmu investorů do nemovitostí, pro které Praha zkrátka přestává být lukrativní. A začínají svou pozornost obracet právě na Ostravsko.

Třípokojový byt za 1 500 000? V Ostravě ano!

Realitní kancelář v Karviné, která zajišťuje realitní služby, tedy prodej i pronájem nemovitostí na celé Severní Moravě, například má ve své nabídce družstevní třípokojové byty za necelých 1 500 000 Kč. Výše hypotéky v tomto případě dosahuje zhruba 5 tisíc korun měsíčně. Rozlehlý čtyřpokojový byt v Havířově tu pak pořídíte do tří milionů korun.

Vila za 5 milionů? Jde to!

Ceny domů, jak se ostatně můžete sami přesvědčit na odkazu rodinné domy na prodej Havířov, se pak pohybují okolo pěti milionů. O těchto cenách si Pražáci mohou jen nechat zdát. Nelze se pak divit, že přibývá lidí, kteří se rozhodli Prahu za Ostravsko vyměnit. A jsou spokojení. Nestresují je vysoké splátky hypotéky.

Obraťte se na profesionály

Zkušení makléři z realitní kanceláře Remax vám však zajistí i prodej vašeho bytu, domu či pozemku - nejenom na Severní Moravě, ale v celé České republice. A to za nejvyšší možnou cenu. Hlad po nemovitostech je zkrátka pořád veliký.

Publikováno: 24. 11. 2021

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová