Koberce mají celou řadu výhod

Podlahové krytiny v současných českých domácnostech často zdobí různé koberce. Není potřeba mít tepich úplně všude, nicméně v některých místnostech se to vyplatí jak po vizuální, tak i po praktické stránce.

Jejich čištění je už snadnější

I když je možné u nás najít koberec snad v každé domácnosti, ne všude jsou z nich úplně nadšení. Je to dáno hlavně jejich složitým čištěním. Zatímco takový vinyl nebo dřevo stačí pouze přetřít mokrým hadrem, koberec je nezbytné čistit mnohem složitěji, a navíc je potřeba s ním v mnoha případech běžet do čistírny. Takovéto problémy dnes již nejsou tak aktuální jako před lety. V současnosti už se totiž dají na trhu koupit různé specializované čističe, které dokáží z tepichu odstranit i dlouho zaschlé skvrny. Ani alergeny v podobě zvířecích chlupů, případně roztočů už dávno nejsou tak velký problém. Stačí si pořídit vhodný vysavač, který dokáže obojí odstranit.

Udržují v místnosti teplo

Údržba koberců bude samozřejmě vždy složitější než třeba linolea, nicméně běžně podlahové krytiny mají také své nedostatky. Například nezvládnou udržovat teplo. Když po nich člověk chodí v zimě naboso, často ho zebou nohy. Takový problém koberce nemají, hlavně tedy ty dlouhovlasé ne. Ty navíc dokáží v místnosti dlouhodobě udržovat tepelnou pohodu. Vzhledem k současným cenám energií se jedná o velice sympatickou vlastnost, díky které lze ušetřit vyšší stokoruny ročně. Možná i více.

Super kvalita

Výše popsané vlastnosti mají pochopitelně hlavně opravdu dobré koberce, ideálně perského původu. Kvalitní orientální koberec není pouze podlahová krytina, ale zároveň umělecké dílo. Vyrábí se totiž jen ručně a pouze z přírodních materiálů. Díky tomu je každý kousek originálem. Samozřejmě nejde o nic levného, ovšem i přesto je možné si tento druh tepichu pořídit za poměrně sympatické ceny, a sice v Buchara-eshopu.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová