Kontaktní čočky mohou kupodivu přispět i ke změně vzhledu

Člověk se může zkrášlit mnoha způsoby. Někomu stačí ke štěstí se ráno pouze trochu jinak učesat, jiný potřebuje mít změnu o něco zásadnější. A někomu stačí být pouze na půl cesty. Toho se dá dosáhnout třeba barevnými kontaktními čočkami. Ty totiž mohou být buďto zcela nenápadné nebo naopak do očí bijící.

Velké množství barev

Změnit si barvu očí není jen tak. Někteří tvorové toho sice schopní jsou, nicméně člověk je kvůli tomu nucen používat barevné kontaktní čočky. S jejich pomocí si každý může snadno změnit barvu duhovky, případně i bělma. Existuje spousta lidí, kteří využívají pouze první možnost a každý den si zvolí jiné zabarvení duhovek. Většinou se drží barevného spektra, které je pro lidské oči standardní, nicméně se dají běžně pořídit třeba i červené, černé či jinak výrazné barvy. V takovém případě už nositel může budit velký rozruch, hlavně tedy u lidí, kteří ani netuší, že nějaké barevné čočky levné existují.

Zvyk je železná košile

Stejně jako na klasické kontaktní čočky, tak i na barevné variace je potřeba si ze všeho nejdříve pořádně zvyknout. Jsou lidé, pro které to není žádný problém. Většinová populace však potřebuje nějaký čas, než si oko přivykne změně. Pak už by ovšem neměl být problém si čočky sundávat i nadávat stejně samozřejmě, jako si dělat například ranní kávu. Samozřejmě existují i lidé, pro které čočky jakéhokoliv typu prostě nejsou. Tito jedinci mají obvykle citlivější rohovky. Proto je vždy lepší pořídit si a vyzkoušet nejprve jeden pár a podle toho pak případně nakupovat dál než si hned koupit kontaktní čočky ve velkém množství.

Bonus za nákup

Dnes naštěstí není problém sehnat barevné kontaktní čočky levně a v odpovídající vysoké kvalitě. Za více než přijatelnou cenu se dají koupit kupříkladu v e-shopu Top Crazy. Kdo si tam pořídí čočky v hodnotě 1200,- Kč a více, dostane k nim navíc zdarma příslušnou dezinfekci.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Ohákni se

Autor: Denisa Štumplová