Jak zamezit výrobě zmetků? Stačí mít spolehlivé koncové měrky

Pustili jste se do podnikání ve strojírenském průmyslu, případně máte nějakou dílnu, kde se vyrábějí produkty, u nichž je zapotřebí dbát na co největší přesnost, ale stále se vám tento cíl nedaří splnit? Pak je možná chyba v tom, že nepoužíváte měřidla, konkrétně koncové měrky.

Jaký je smysl koncových měrek?

Jsou to právě koncové měrky, které mohou zamezit výrobě zmetků. Hojně se využívají především ve zmíněném strojírenském průmyslu, uplatnění ale najdou všude tam, kde je nutné co nejpřesnější měřené délek vyráběných součástek, dílů a dalších komponent. S koncovou měrkou máte vyhráno, protože s její pomocí dokážete bez větších obtíží zjistit odchylky, které jsou pouhým lidským okem často nedetekovatelné. Nejpreciznější koncové měrky jsou schopné měřit s přesností až na tisíciny milimetru. Při výběru koncových měrek máte možnost volit dle čtyř stupňů přesnosti. Nejkvalitnější jsou takzvané kalibrační měrky, v běžných provozech se ale používají hlavně měrky 0. stupně, případně měřidla 1. a 2. stupně, která najdou uplatnění také v menších dílenských provozovnách.

Kvalita se pozná dle materiálového provedení měrek

Kvalitu koncových měrek výrazně ovlivňuje materiál, z nichž jsou vyrobené. Není proto s podivem, že jsou tvořené zejména ze speciálně kalené tvrdé oceli, která má jen minimální tepelnou roztažnost. Kromě toho jsou udělané rovněž z keramických materiálů. Ty pro změnu zajišťují maximální přesnost.

Na koho se obrátit, požadujete-li efektivní koncové měrky a kalibry?

Koncové měrky jsou pomůckami, na něž nenarazíte jen tak v běžných obchodech. Proto pro vás mám tip na prodejce. Je jím společnost meridla.cz, jež nabízí kompletní sady koncových měrek, díky nimž nebudete muset shánět jednotlivé rozměry měrek zvlášť po jednotlivých kusech. Firma garantuje rychlé dodávky a je schopna uspokojit i velké firmy, u nichž je předpoklad hojného využívání těchto pomůcek. Kromě koncových měrek prodává ještě kalibry, potažmo pak další měřidla a související nástroje.

Publikováno: 28. 09. 2021

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová