LED osvětlení najde uplatnění doma i ve veřejných budovách

V případě, že si marně lámete hlavu s tím, jak šetřit na výdajích za energie, je určitě na čase začít alespoň tím, že staré žárovky a další druhy osvětlení vyměníte za moderní LED varianty. Jde o velmi jednoduchý krok, který může být překvapivě efektivní a finančně nenáročný.

Jsou LEDky drahé?

Když se moderní osvětlení LED dostalo do širšího povědomí, leckteří lidé namítali, že jde o příliš drahé zboží. V současnosti se však například cena LED žárovek pohybuje v rozumných cenových relacích. Navíc je zapotřebí si uvědomit, že při správném používání vydrží mnohonásobně déle nežli klasické žárovky či třeba zářivky. Zkrátka je nemusíte měnit tak často, tudíž se počáteční vyšší náklady v konečném důsledku jednoznačně vyplatí. Nemluvě o tom, že získáte kvalitní osvětlení, které je výrazně méně náročné na spotřebu elektrické energie.

Kde všude se LED světla mohou hodit?

Ve specializovaných obchodech se dá pořídit nejen osvětlení do domácností, k dispozici jsou rovněž úsporná LED svítidla pro veřejná prostranství. Ne náhodou začínají mnohá města a obce investovat do LED pouličních svítidel, kde finanční úspora může činit klidně desítky tisíc korun měsíčně ve srovnání se staršími, dosud používanými druhy osvětlení. Velmi efektivní řešení představuje rovněž LED osvětlení sportovišť. Typicky se může jednat o zimní stadiony, tenisové kurty a tělocvičny, kde se počítá s nutností dlouhodobého užívání svítidel ve večerních a nočních hodinách. Stačí si představit, kolik energie je zapotřebí k tomu, abyste zajistili optimální světelné podmínky v hokejové hale. Když se použijí inovativní LED reflektory, zářivky a další druhy osvětlení, jsou finanční nároky skutečně o poznání nižší, než je tomu u hal, kde jejich majitelé a provozovatelé stále upřednostňují starší druhy svítidel.

Publikováno: 23. 12. 2022

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová