Proč se vyplatí investovat do sušičky?

Pokud plánujete investovat do sušičky prádla, je nezbytné zohlednit hned několik parametrů, protože ne všechny modely jsou vyhovující. Stejně tak myslete i na prostorové možnosti koupelny, jelikož někde je možné pořídit zvlášť pračku a sušičku, jinde je žádoucí kombinace 2v1. Současný trh je vskutku rozmanitý a vybrat si můžete z pestré škály značek. V následujících řádcích vám tedy prozradíme, o co byste se měli zajímat, abyste neprohloupili.sušičky zvažte několik věcí, a to například funkce. Ujasněte si, co od takového spotřebiče očekáváte. Vzhledem k tomu, že dobře vybraný pomocník vám může sloužit klidně i více než deset let, neměli byste se unáhlit.

Kapacita

Sušičky se stejně jako pračky odlišují kapacitou. Ideální je zakoupit velikost sušičky takovou, aby byla stejná s pračkou, nikoliv menší. Pro velkou rodinu se vyplatí buben s kapacitou 8 až 9 kilogramů. V domácnostech s menším počtem lidí je možné sáhnout po kompaktnějším modelu. Pro bezdětný pár se klidně hodí i kombinace 2v1, tedy sušička s pračkou dohromady.

Výkon

Dalším faktorem je výkon, tedy jak dobře a rychle je sušička schopna usušit prádlo. Účinnost sušičky se měří vysokým výkonem při nízkých provozních nákladech. Zaměřte se na sušičku, která umožňuje nastavení teploty a má režim proti mačkání prádla.

Funkce, které musíte mít

Samozřejmostí by měly být senzory vlhkosti, jež upravují potřebnou dobu sušení podle vlhkosti prádla. Snižuje se tím doba sušení i spotřeba energie. Vhodné také je, když je na konci cyklu ještě ochlazování, což snižuje pomačkání prádla, a tím pádem ho nemusíte potom žehlit. Nezbytností také je osvětlení bubnu sušičky, které ne vždy bývá standardem. Jestliže hledáte internetový obchod, odkud objednáte sušičku, respektive pračku, stačí se podívat do nabídky Okay.cz.

Publikováno: 16. 08. 2022

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová