Pergola se hodí do jakékoliv zahrady

Venkovní posezení má celou řadu kladů a jen nepatrné množství mínusů. Tím největším je asi cena, která se může vyšplhat do závratných výšin. Může, ale nemusí. Hodně záleží na nábytku a také na tom, jak je řešená podlaha. Podstatným způsobem obvykle do rozpočtu promlouvá i zastřešení. To však nemusí být tak drahé, jak se mnozí lidé domnívají.

Laciné řešení nedopadá vždy dobře

Úplně laciné řešení není většinou nejlepší. Tato pravda platí i pro zahradní zastřešení. Je sice možné ho vyřešit pomocí natažené nepromokavé plachty, případně nůžkového stanu, nicméně kdo touží po něčem přeci jen stabilnějším a zároveň vizuálně zajímavějším, ten raději sáhne například po pergola Brno. Tento druh zastřešení drží jak židovská víra i během velmi silného větru, a navíc dokáže potěšit oko i leckterého estéta.

Dřevo či kov?

Rozhodnout se pro pergolu nemusí být vždy lehké, jelikož se jedná o finančně náročnější záležitost než výše zmíněná levná řešení. Na druhou stranu člověk za své peníze dostane konstrukci, která může fungovat klidně i několik dalších dekád. A dokonce v tomto případě nezáleží ani na použitém materiálu. Sice se říká, že dřevěné pergoly nejsou tak kvalitní jako kovové varianty, ale jsou to jenom pověry. Pokud se bude dřevo v pravidelných intervalech natírat vhodnými protektivními přípravky proti nevlídnému počasí, respektive agresivnímu hmyzu, vydrží i dřevěná pergola sloužit bez potíží skutečně hodně dlouho.

Lepší než garáž

Velice populární se v posledních letech staly také přístřešky na auto. Ty jsou v mnoha ohledech mnohem lepší než klasické garáže. Sice nedokáží potenciálním zlodějům zabránit ke vstupu k vozidlu, na druhou stranu ho mnohem lépe chrání před nešvary počasí. Pod přístřeškem totiž auto mnohem rychleji schne, a tím pádem nemá šanci začít korodovat. Rovněž je možné se takto vyvarovat teplotních šoků, které hlavně v zimních měsících mohou mít velmi negativní vliv na bezproblémový chod vozidla.

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová