Posuvná měřidla, hloubkoměry i koncové měrky. Co potřebujete v průmyslu a strojírenství?

Pokud si chcete založit strojírenskou společnost, nebo jiný průmyslový podnik, neobejdete se bez vhodných nástrojů, jako jsou měřidla a kalibry. Současný trh nabízí nepřeberné množství druhů, přičemž velice používaná jsou posuvná měřidla, hloubkoměry, mikrometry i koncové měrky. V následujících řádcích vám představíme všechny čtyři uvedené druhy. S měřidly a kalibry zefektivníte výrobu, minimalizujete výrobní náklady a zajistíte, aby byly výrobky přesné a precizní. Jak se tedy používají koncové měrky a další měřidla?

Posuvná měřítka

V domácí a profesionální dílně by neměla chybět posuvná měřítka. Jak už samotný název napovídá, používají se pro rychlé a přesné měření jakýchkoliv výrobků. Připraveny jsou i propracované modely, které disponují digitálním displejem, na němž se zobrazují výsledky.

Hloubkoměry

Pro měření hloubky se používají hloubkoměry, jež se také ještě rozdělují na analogové a digitální. Jednotlivé alternativy jsou vybavené něčím jiným, zatímco některé hloubkoměry mají úkos, jiné zase jehlu. Velice oblíbené jsou digitální varianty s nosem.

Mikrometry

S mikrometry budete pracovat v zámečnictví i v řemeslných dílnách. Jsou v nabídce mikrometry třmenové, na drážky, s talířovými měřícími doteky, na závity a v neposlední řadě dvoudotykové dutinoměry a dutinový mikrometr do díry.

Koncové měrky

Zapomenout nesmíte ani na koncové měrky v několika třídách přesnosti. Velice žádané jsou sady koncových měrek, které bývají v 31, 87 a 103dílných sadách. Nemusíte kupovat nutně sady, protože se dají objednat také jednotlivé koncové měrky, jež jsou vyráběné v délkách až 1 000 milimetrů. V tomto segmentu působí společnosti Michovský – TOOLS s.r.o., která vás uspokojí po všech stránkách. Vyhovuje i specifickým požadavkům a v případě zájmu vyrábí měřidla a nástroje na míru.

Publikováno: 17. 08. 2020

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová