Pronájem v Olomouci – tipy a rady pro všechny, kteří hledají pohodové studentské bydlení v centru společenského dění

Hledáte studentský pronájem v Olomouci? Nebojte se, v tomto univerzitním městě by to nemělo být nic složitého. Není problém sehnat super pronájem v centru města za cenu srovnatelnou s kolejným. Co se týče nákladů na studentský život, vybrali jste si opravdu dobře. Olomouc je ve srovnání s ostatními univerzitními městy levná. Co to pro vás znamená? Máte šanci vybírat studentské bydlení nejen podle ceny nájemného, ale také podle lokality. Rádi se bavíte a nechcete se spoléhat na noční rozvozy? V tom případě je tento článek určený právě vám. Dozvíte se v něm, kde hledat bydlení, abyste měli legendární studentské kluby a bary na dosah ruky. Přidáme i další tipy a rady, díky kterým bude váš studentský život o dost snazší.

Pronájem přímo u zdroje pravé studentské zábavy. Kde se dobře a často paří?

  • Historické centrum města Olomouc – nejatraktivnější lokalita, odkud budete mít prostě všude blízko. Najdete zde nepřeberné množství kaváren, hospůdek a restaurací. Přímo v historickém centru se nachází také jeden z nejoblíbenějších studentských klubů Belmondo. Pokud máte rádi mezinárodní prostředí, jste na správném místě. Klub je oblíbeným místem Erasmus studentů. Dobře se pobavíte a navíc si můžete procvičit svoji portugalštinu, španělštinu, polštinu či turečtinu. Přesná poloha klubu je na ulici Mlýnská kousek od Dolního náměstí.
Kolik stojí bydlení v centru? Průměrná cena spolubydlení se v Olomouci pohybuje okolo 3000 Kč (cena je za jedno lůžko). Pokud chcete bydlet v centru, nemusíte se obávat výrazně vyšších cen. Nesmíte ale zaspat. Pronájem si hledejte s dostatečným předstihem. Výhodné nájmy v centru jsou hned pryč. Dá se například sehnat pronájem na Panské (ulice, která spojuje Dolní a Žerotínovo náměstí, kousek od ní je Pedagogická fakulta UP). Cena vás příjemně překvapí. Se všemi poplatky zaplatíte 3750 Kč za osobu. Pokud budete věnovat hledání dostatek času, můžete najít i výhodnější nabídky přímo v centru města. Pozor! Studentský život se může dost prodražit a to zvláště, pokud rádi a často paříte. Abyste nemuseli koncem měsíce žvýkat suché rohlíky, budete se muset naučit, jak samostatně hospodařit.
  • Komenského ulice a ulice 17. listopadu – proč byste měli hledat právě tady? Na Komenského ulici najdete 15 Minut music club mezi studenty známý jako „Patnáctka“. Kousek od klubu se nachází dominanta Olomouce katedrála sv. Václava. V historickém centru jste do 15 minut. Pokud jste studenti pedagogické, nebo filozofické fakulty, budete to mít do školy „co by kamenem dohodil“. Stejně zajímavá je také ulice 17. listopadu, kde sídlí „Esko“. Oficiální název tohoto multižánrového hudebního klubu je S-klub. Pořádají se zde koncerty domácích i zahraničních kapel, studentské projekce a jiné zajímavé akce, které si nebudete chtít nechat ujít. Tyto ulice jsou ideálním kompromisem pro ty, kteří nechtějí daleko dojíždět, ale zároveň by rádi ušetřili nějakou tu kačku na nájemném.

Pozor na podezřele výhodné inzeráty!

Narazili jste na inzerát, který nabízí spolubydlení jen za 1 Kč nebo dokonce zdarma. Asi tušíte, že úplně zdarma to určitě nebude. Nabídky pronájmů výměnou za sex jsou velmi časté hlavně ve velkých evropských městech, kde si vysokoškoláci nemohou dovolit mnohdy ani sdílené bydlení. Podobné inzeráty jsou ale stále častější i u nás. Pokud nemáte v plánu platit za nájem v naturáliích, na podezřelé inzeráty vůbec nereagujte.

Olomouc je krásná a levná. Na studentská léta, která v ní strávíte, určitě jen tak nezapomenete!

V Olomouci máte skvělou příležitost najít si komfortní bydlení třeba i v centru města za velmi příznivé ceny, o kterých si pražští a brněnští univerzitní studenti mohou jen nechat zdát. V tomto článku jste se dozvěděli, kde bydlet, abyste to měli co nejblíže do nejznámějších olomouckých studentských klubů a zároveň i do školy. Dozvěděli jste se také, jaké jsou průměrné ceny nájmů za lůžko. Kolik jste ochotni zaplatit za nájem v centru vy? Jaká další kritéria budete zohledňovat? Podělte se s námi o váš názor.

Publikováno: 01. 08. 2019

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová