Minibus na dovolenou jsem vybral u Easy Rent - podle hesla "bezpečnost a komfort především"

Léto už je tady, dovolená za dveřmi. Pojedeme s celou rodinou do Chorvatska, bereme s sebou i mého bratra s manželkou a dcerou. Těším se, až si všichni spolu odpočineme na pláži a zařádíme v moři. Určitě si to moc užijeme. Abychom mohli jet všichni dohromady, půjčuji nám na dovolenou minibus z autopůjčovny Easy Rent.

Proč volba padla zrovna na Easy Rent?

Autopůjčovnu Easy Rent mi doporučil tchán, loni si tam půjčoval osobní auto a byl spokojený. Na internetu jsou kladné recenze, lidé v nich chválí vozový park i přístup personálu. Dal jsem proto na doporučení a šel se tam podívat. Dozvěděl jsem se všechny technické údaje o minibusech. Zjistil jsem, že se na všechny vozy vztahuje pojištění, díky kterému bych nemusel nic platit v případě škodné události. Půjčený vůz můžu vrátit kdykoliv a dvacet čtyři hodin denně sedm dní v týdnu se můžu spolehnout na asistenční službu. Do jiné půjčovny jsem ani nechodil, měl jsem jasno.

Který minibus?

Zaujalo mě, že některé autopůjčovny půjčují minibusy levněji než Easy Rent. Brzy jsem zjistil, čím to je – ke zjištění mi pomohly výsledky testu EURO NCAP. Minibus Opel Vivaro v tomto testu získal pouze tři hvězdičky z pěti. Půjčují ho levnější autopůjčovny. Naproti tomu vozy, které půjčuje moje zvolená autopůjčovna Easy Rent, v tomto testu získaly plný počet hvězdiček. Vzhledem k dalším parametrům jsem vybral tři vozy: Mercedes Vito, VW Caravelle Long a Volgswagen Transporter. Vzhledem k dřívějším zkušenostem nakonec vyhrál Volkswagen Transporter, ale to opravdu jen ze subjektivního pocitu – Mercedes Vito i VW Caravelle Long jsou osvědčené kvalitní vozy. Jestli i vy řešíte, jaké si půjčíte auto, berte v potaz stav vozidla a jeho výsledky v testech. Je to důležitější, než si myslíte. Šetření peněz, pokud jde o bezpečnost, by se vám mohlo krutě vymstít. Raději si připlaťte a užijte si dovolenou bez strachu o život.

Publikováno: 28. 06. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová