Proč je výhodné pořídit si repasovaný počítač či notebook?

Téměř každý jsme zažili situaci, kdy náš starý počítač už na vykonávání každodenních aktivit či na spouštění různých aplikací prostě nestačí. V takové chvíli je na čase poohlédnout se po jiném zařízení. Jenomže co když nechcete utrácet spousty peněz za nové zařízení? Máme pro vás dobrou zprávu - nemusíte. Díky repasované technice si můžete pořídit kvalitní a výkonné PC či notebook za mnohem menší částku. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili pár důvodů, proč jsou právě repasy tou správnou volbou téměř pro každého.

Co je to repasovaná technika?

Mnozí si mohou myslet, že se jedná o nekvalitní zařízení, na která se dlouhá léta práší někde na půdě. Ovšem takové domněnky jsou zcela mylné. Repasované počítače a notebooky se pyšní nadstandardní kvalitou a stále dlouhou životností. Proč? Protože (obvykle) větší firmy pravidelně starou techniku obměňují. A protože používané počítače nevyhodí do kontejneru s elektronikou - to by je vyšlo příliš draze - volí mnohem výhodnější řešení. Jednoduše počítače prodají dále.

Co se děje s prodanými repasy?

Notebooky a počítače odkupují specializovaní odborníci na repasovaná zařízení, a ti je následně připravují k dalšímu prodeji. Přístroje otestují, vyčistí a dají jim nový nádech života. Zařízení potom takřka v původním stavu putují k novým majitelům.

Jakou značku repasovaného notebooku pořídit?

Proslulé svou dlouhou životností a vysokým výkonem jsou především notebooky značky Dell. Ať už podle recenzí uživatelů, tak také z vlastní zkušenosti můžeme posoudit, že se jedná o opravdu kvalitní modely, které se vyplatí za pár korun pořídit. Repasovaný Dell je téměř vždy sázkou na jistotu.

Výhody repasovaných modelů

Oproti zařízením, které si uživatel pořizuje na inzerát od soukromé osoby, mají velkou výhodu, a tou je záruka. Ta obvykle platí po dobu až jednoho roku. Další výhodou je samozřejmě cena repasovaných počítačů – na rozdíl od nových se srovnatelnými parametry je značně nižší. Po svém novém pracovním či herním miláčkovi se můžete pohlédnout na malicomp.cz, kde mají také repasované Apple.

Publikováno: 23. 09. 2021

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová