Proč jet s kamarády na Máchovo jezero?

Nenechejte nic náhodě a rezervujte si ubytování Máchovo jezero ještě dnes! Domluvte se s partou dobrých přátel a vyrazte vstříc dobrodružství v přírodě. Máchův kraj je opředen rouškou tajemství a nabízí i nespočet volnočasových aktivit, které padnou do oka i drsným chlapům. Velký Dokeský rybník neboli Máchovo jezero je největší vodní plocha v Libereckém kraji a zároveň osmá největší v Česku. Hloubka je nanejvýš pět metrů a vstup do vody pozvolný. Mácháč vznikl ve 14. století na přání císaře Karla IV. Dnes je jedním z nejoblíbenějších míst pro rekreaci. Láká nejen dechberoucí krajinou pojmenovanou podle slavného básníka. Rybník je jako stvořený pro vodní sporty, okolí je protkáno cyklistickými a turistickými stezkami.

Ubytování i stravování zajištěno

Pokud si chcete odpočinout od rodinného života, dopřejte si pánskou jízduubytování Máchovo jezero v lůžkových chatkách se sociálním zařízením a ledničkou. Rekreační oblast Staré Splavy najdete jen dva kilometry od rybníka. Nebojte se, ani hlady neumřete. Stravování je zajištěno v jídelně s barem. Můžete volit plnou penzi či polopenzi, na ohništi lze opéci špekáčky anebo si půjčit gril.

Zábava ve vodě i na suchu

Díky Máchovo jezero ubytování na Starých Splavech poznáte okolní magickou krajinu. Nezapomeňte si vzít s sebou horské kolo, pestrostí cyklostezek budete nadšeni. Můžete vyrazit na hrady Bezděz, Houska, Sloup v Čechách. Jistě vás osloví výlet na Ještěd anebo zámek Dětenice, kde jsou středověká krčma a pivovar. Za zmínku stojí i Naučná Máchova stezka, okružní jízda lodí po Mácháči, houbaření, plážový volejbal, orientační běh a diskotéky. Svaly si protáhnete na tenisovém kurtu či při windsurfingu. Adrenalin zažijete při vodním lyžování, ale také u jachtingu. Jen si představte, že se zde provozuje jachting i v zimě na zmrzlé vodní ploše? Cool!

Publikováno: 21. 03. 2020

Kategorie: Cestuj

Autor: Denisa Štumplová