Mast na ekzém, která opravdu zabírá

Ekzém je kožní onemocnění, které nikdo z nás nechce. Ať už se projeví kdekoli na těle, obtěžuje nás. Nejhorší je, když se objeví na obličeji, tehdy máme pocit, že snad nemůže být nic horšího. Nehledě na naše sebevědomí, které kvůli ekzému chřadne. Bojujte proti němu se správným krémem, rozhodně to jde. Kontaktní dermatitida, atopický ekzém či jiný, na vás již nedostane.

Pryč s ekzémem

Některé ekzémy jsou vrozené, pro jiné máme predispozice, další mohou být kontaktní či akutní. Ten poslední zmínění je jen chvilkový, který je způsoben například chemikáliemi či nějakou rostlinou. Většinou do pár dnů zmizí. Horší je to však u takového dyshidrotického ekzému nebo atopického ekzému. Atopický se objeví již v dětství a může nás trápit celý život. Dyshidrotický může vzniknout kdykoli, je dědičný a také nás umí pěkně potrápit. Dermatologové doporučují u každého ekzému nejdříve zjistit příčinu a následně potíže začít léčit. Často se stává, že jsou lidé alergičtí na zvířecí srst, kovy, chemické přípravky, ale i na různé potraviny, proto je důležité příčinu zjistit. U atopického ekzému se doporučuje po vyřazení alergenu potíže zaléčit kortikoidy. Nemusíte se jich bát. Lékař je vždy doporučí tak, aby vám neublížily. Také nezapomeňte na zdravý jídelníček, pohyb a minimum stresu, který patří mezi spouštěče atopického ekzému. U kontaktní dermatitidy je důležité to stejné jako u výše zmíněného ekzému – vyřadit alergeny a nasadit správnou léčbu. U puchýřů je dobré je vysušit pomocí zinkové masti. Mokvajícím ložiskům poskytnout lázeň z černého čaje či hypermanganu, a jakmile potíže zaléčíte, poskytněte kůži ochranu a hydrataci pomocí bariérových krémů.

Bariérové krémy – oč jde?

Oblíbený bariérový krém od Dermaguard je ověřený jak klienty, tak i dermatovenerologickou společností. Dlouhodobě dokáže chránit pokožku před alergeny a agresivními látkami, které se snaží proniknout do oslabené kůže. Po nanesení se vytváří mikrofilm tvořící bariéru mezi kůží a alergeny. Zároveň zjemňuje, hydratuje a zpevňuje pokožku.

Publikováno: 01. 07. 2022

Kategorie: Buď fit

Autor: Denisa Štumplová