Vybíráme mobilní topidlo: Pomocníka, který na stavbě nesmí chybět

Mobilní topidla jsou zaručeně rychlým způsobem jak vytopit různá místa a místnosti. Když ostatní řešení selžou nebo nám jejich podmínky nedovolují použít tato zařízení nás nezklamou. Mohou být použita jak v interiérech, tak v otevřených prostorách. Malé, snadno použitelné, s rychlým startem a vypnutím a ještě ke všemu mobilní - pro všechny tyto důvody jsou žádané profesionály na stavbách, v zemědělství a průmyslu a také mezi domácími kutily. Bez ohledu na to v jako extrémních podmínkách nebo situaci jste, některé z ohřívačů je vždy možné využít. Na výběr je z celé řady modelů, v nabídce máme ohřívače elektrické, na topný olej, naftu nebo propan-butan. Takový výběr umožňuje zákazníkovi vybrat si přesně podle jeho aktuálních podmínek a potřeb. Mobilní topidla mohou být rozdělena na ty, které jsou určeny pro práci na velkých stavbách, při opravách silnic, na parkovištích, atd. A také při dokončovacích pracích v domech, bytech nebo veřejných zařízeních. Fakt, že je prakticky možné je kdykoliv spustit a jsou vždy připraveny pro práci je velkou výhodou. Také eliminují potřebu instalace jiných typů finančně náročného topení.

Naftová topidla

Dieselové neboli naftové ohřívače jsou jedny z nejpopulárnějších zařízení používaných na stavbách pro vysoušení budov, vyhřátí uzavřených prostorů nebo rozmrazení strojů v zimním období. Odolávají zimě a jejich bytelnost a výkon jsou důvodem volby pro práci v průmyslu a dalších oblastech. Naftová topidla mohou fungovat na bázi přímého nebo nepřímého spalování. Zatímco seznam aplikací by byl poměrně dlouhý, můžeme uvést, že ohřívače s nepřímým spalováním fungují velmi dobře v uzavřených prostorách, kde pracují lidé a ventilace je chabá. Díky výměníku tepla ohřívač produkuje 100% čistý vzduch, zatímco efektivní cirkulace zajišťuje rovnoměrné vytápění. Možnost připojení flexibilní hadice je další výhodou. Zařízení může být tedy instalováno venku a teplý vzduch je vháněn dovnitř díky teplo-odolným hadicím. Tento typ ohřívačů je obvykle využit při vytápění stanů při silničních nebo potrubních opravách. Na druhou stranu, naftová topidla s přímým spalováním fungují dobře na stavbách, např. pro urychlení schnutí betonu. Nicméně bychom měli mít na paměti, že nemají výměník tepla, takže mohou být použity pouze v otevřených nebo dobře ventilovaných prostorech. Ke většině ohřívačů je možné připojit pokojový termostat za účelem zvýšení efektivity ohřívače. Jsou také vybaveny kolečky a pohodlnou rukojetí pro usnadnění transportu a pohybu. Ohřívače mají velký průtok vzduchu pro zajištění rychlého a efektivního vytopení jakékoli stavby nebo pracovní plochy. Nejmenší ohřívače s přímým spalováním disponují průtokem 280 m3/h a více, zatímco nejvýkonnější modely s nepřímým spalováním dosahují hodnoty 12 500 m3/h. Spotřeba paliva je relativně nízká- např. 3.7 kg/h za 44 kW, ohřívač Master B150. Tyto parametry se mohou samozřejmě lišit v závislosti na výrobci a konstrukce.

LPG plynové ohřívače

Plynové ohřívače - topidla propan butan - jsou také hojně využívány na stavbách. Kromě horkého vzduchu jsou využívány při potřebě páry nebo pro ztvrdnutí vápna. Měli bychom zdůraznit, že je možné je využít pouze v případě možnosti dostatečné ventilace a v místech, kde současně nepracují lidé. Tyto typy zařízení fungují dobře v malých konstrukcích a jejich provozní náklady jsou relativně nízké. Jsou mobilní, což značí snadný transport a využití. Mezi zdokonalené modely určitě patří zástupci s elektronickým startem, které mohou být doplněny o pokojový termostat. Propojovací sada k další plynové láhvi eliminuje potřebu výměny prázdné nádrže.

Elektrické ohřívače

Elektrické ohřívače mohou být použity jako permanentní zdroj tepla využíván při renovačních pracích. Jsou výborným řešením pro malé, občasně vytápěné místnosti nebo při vytápění během dokončovacích pracích. Jsou zejména doporučována pro malíře, omítkáře a obkladače, protože je jejich použití jednoduché a rychlé. Na výběr je z několika modelů s různými parametry, což usnadňuje výběr toho správného. Jejich výhodou je provoz bez hluku, spalin a zápachu. I v této řadě je model umožňující připojení flexibilní hadice pro distribuci horkého vzduchu, což tento typ významně odlišuje od ostatních elektrických ohřívačů. Někteří lidé mohou být odrazeni vysokými provozními náklady tohoto typu zařízení, ale jejich 100% účinnost a bezproblémová instalace mohou sloužit jako argument.

Výběr toho správného výkonu

Před rozhodnutím pro výběr správného ohřívače, je potřeba definovat minimální požadovaný výkon. V úvahu je třeba vzít objem místnosti, která se má vytápět (V), stejně tak jako požadované navýšení teploty (? T) a termo - izolační koeficient, který záleží na typu konstrukce a izolace (K). Máte další otázky? Směřujte je na specialisty z eprofi.cz. Poradí vám také s výběrem domácího nebo průmyslového odvlhčovače.

Publikováno: 24. 10. 2020

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová