Pracuj na sobě

Jak cvičit mozek

Ve formě je vhodné udržovat nejenom své tělo, ale také svůj mozek. Jak? Nejlépe tak, že ho budete pravidelně používat. Zjistěte, jaké jsou osvědčená cvičení mozku, které doporučujeme každému, kdo chce podporovat jeho činnost a zlepšit jeho funkce. A to v jakémkoliv věku.

Zaměřte se na biflování

Také jste ho během školní docházky nesnášeli? A tvrdili jste, že vám k něčemu nebude? Z praktického hlediska využitelnosti daných informací je to pravda. Na druhou stranu právě biflování patří mezi základní cvičení mozku. Vezměte si do ruky cokoliv a snažte se to naučit. Třeba odstavec z knihy, telefonní čísla přátel, data narození ve vaší rodině, nebo cokoliv jiného. Ideální, jak jednoduše stimulovat činnost mozku.

Měňte zažité standardy

Jsou věci, které pravidelně opakujete. Vlivem toho mozek nepracuje naplno, jelikož danou aktivitu vidí jako opakující se rutinní činnost, na které není co zkazit. Proto je třeba pravidelně měnit své standardy. Zkuste jezdit do práce jiným spojem MHD, choďte jinými cestami, nebo se oblékejte a svlékejte v jiném pořadí, než máte zautomatizováno. Proč? Opět proto, že tím cvičíte svůj mozek, který nebude moci odpočívat.

Využívejte cizí jazyky

Skvělá možnost pro toho, kdo alespoň částečně některý ovládá. Potom je vhodné pustit si třeba film, vzít si do ruky knížku, nebo si pustit audio lekci, která probíhá právě v daném jazyce. Mozek bude vyvíjet činnost, která je nezbytná k tomu, abyste si mohli ve své hlavě vše překládat. I když dost možná nebudete mít nic ze samotného děje, uděláte něco pro sebe.

Nebojte se představ

Máte volnou chvíli, během které nemáte co na práci? Zapomeňte na internet, televizi, nebo mobilní telefon. Zavřete oči a něco si představujte. I tím stimulujete mozkovou činnost a realizujete jednoduché cvičení mozku, které má pozitivní vliv na jeho budoucí vývoj.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama

Sháníte stylový mobilní telefon? Vsaďte na špičkový iPhone 8 od značky Apple!

Chtěli byste se naučit se zbraněmi jako bájní samurajové, ale chybí vám potřebné vybavení? Meče, katany, ale i další kvalitně zpracované zbraně zakoupíte výhodně v Outfit 4 Events!

Zvažujete darování spermatu k umělému oplodnění? Využijte služeb centra asistované reprodukce EUROPE IVF Praha.

Stránky co mají šmrnc