Problémy s erekcí? Většinou je lze vyřešit snadno!

A co když se mi nepostaví? Podobnou otázku si klade více mužů, než si možná myslíte. Jen v Česku se jich „přiznalo“ kolem 900 000. Problémy s erekcí se rozhodně netýkají jen „starců“ nad 55 let a naopak se objevují i u velmi mladých lidí. Příčiny jsou různé a dobrá zpráva je, že odborníka nakonec musí navštívit jen menšina. Týká se to i vás? V tomto článku najdete vše podstatné, co byste měli o erektilní dysfunkci vědět.

Znáte pojem erektilní dysfunkce?

Co je to erektilní dysfunkce? Jedná se o symptom, který spočívá v opakovaném selhání či neschopností udržet si erekci. Nejde o nemoc jako takovou, ale spíše vyústění některých chorob či výsledek nezdravého životního stylu. Velmi často hraje roli psychologický faktor – dle odborníků erekce vždy začíná v hlavě. Problémy s erekcí mohou být fyzického, organického, nebo psychického původu. Než je začnete řešit, měli byste odhalit přesné příčiny – jedině tak může být léčba úspěšná.

V hlavní roli psychika

Velmi často je viníkem erektilní dysfunkce špatné psychické rozpoložení. Týká se to především mladších mužů, kteří jsou nejistí a bojí se selhání. Na psychice se však může podepsat také neustálý tlak v práci či jiné stresy, které s milováním vůbec nesouvisí.

Nemoci a zdravotní problémy

Není tajemstvím, že problémy s erekcí mohou nastat v důsledku cukrovky, vysokého krevního tlaku, kardiovaskulárních onemocnění, aterosklerózy či zvýšeného cholesterolu. V ohrožení jsou také muži, kteří prodělali operaci břicha.

Strava a léky

Chuť na sex mohou negativně ovlivnit některé léky, antidepresiva apod. Obvykle se tak děje v případě dlouhodobého užívání. Jedním z hlavních důvodů však bývá také nevhodná strava – nedostatek ovoce a zeleniny, kouření a alkohol. Bez důležitých vitaminů a minerálů tělo nefunguje tak, jak by mělo, což se projevuje i v posteli. Důležité jsou především potraviny bohaté na zinek. Ten tělo potřebuje k tvorbě testosteronu. Na otázku, jak řešit problémy s erekcí, se nabízí mnoho odpovědí. Většinou pomůže radikální změna životního stylu (více pohybu, zdravý jídelníček) a eliminace stresu.

Publikováno: 20. 08. 2018

Kategorie: Buď fit

Autor: Denisa Štumplová

Tagy: co je to erektilní dysfunkce | příčiny poruchy erekce