Vybíráme vybavení autolakovny: Co bude nejvyšší investice?

Lidí, kteří raději podnikají sami na sebe, než aby se nechali zaměstnat, přibývá. Ten pocit volnosti, kdy si můžete pracovat jen podle sebe, je skvělý. A radost z toho, že se vaší firmě daří, je rovněž k nezaplacení. V začátcích vás ale dost možná čekají nemalé investice. Otevřít si autolakovnu je rozhodně dobrý nápad. Auta byla, jsou a budou, jejich majitelé budou vždy potřebovat nástřiky karoserií a celých dílů i korekce. O práci máte tedy postaráno. A čím svou lakovnu vybavit, aby byla konkurenceschopná?

Nejvyšší investicí jsou lakovací kabiny

Asi nejde o žádné překvapení. Koneckonců sušicí a lakovací kabiny jsou srdcem každé lakovny, jelikož v nich probíhá proces lakování. Musí být dostatečně hygienické, bezpečné, splňovat emisní limity, předpisy a normy. Vhod přijdou také motorizovaná otevírací vrata, kolejnice, vozíky, zadní vrata, rošty apod. Možná pouvažujte také o zdvojených lakovacích a sušicích kabinách. Lakovací kabina stojí několik stovek tisíc, je tedy bezpochyby nejdražší součástí autolakovny. Zároveň se na ní vyplatí nešetřit. Pravděpodobně ji už víckrát kupovat nebudete. Aspoň pokud se vám ji podaří vybrat dobře.

Co dalšího se hodí

Že se neobejdete bez lakovací kabiny, by vás asi napadlo. Ovšem co dál? Mezi další vybavení autolakoven patří například: Přípravná pracoviště: Urychlí práci, protože vám umožňují provést všechny úkony nutné před samotným lakováním a v kabině pak probíhá pouze lakování. Hodí se zejména do provozů, které mají dostatek zakázek a jen jednu lakovací kabinu. Součásti lakovacích kabin: Vstupní agregáty či odsávací stěny. Vždy si zjistěte, co všechno vaše lakovací kabina obsahuje, jestli bude nutné ještě dokupovat další vybavení, nebo nikoliv. Jestli před vámi stojí nesnadný úkol vybavení autolakovny, raději se obraťte na specialisty. Zákazníkům z Brna a okolí můžeme doporučit brněnskou firmu Naver s.r.o., která se specializuje na technologická zařízení pro autolakovny a průmyslové provozy.

Publikováno: 28. 10. 2019 / Aktualizováno: 22. 05. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová