Zakrývací plachta je univerzální pomocník, který má cenu zlata

Čím to zakrýt? Toť otázka... My však odpověď známe. Pokud ji ještě nemáte, měli byste si ji pořídit, protože vám vytrhne trn z paty. Řeč je o zakrývací plachtě, která vám přijde vhod v momentě, kdy budete potřebovat zakrýt naštípané dřevo. Anebo stavební materiál, pískoviště, automobil, a když na to přijde, tak i stavbu. Možnosti jejího využití jsou velmi pestré a nemusíte mít strach, že ji rozhodí nepříznivé počasí. Naopak – odolná zakrývací plachta z polyethylenových vláken vydrží i v drsných podmínkách.

Proč plachta z polyethylenu?

Vlastnosti kašírovaného polyethylenu se jeví jako optimální: odolává působení UV paprsků i mrazu (tepelná stálost materiálu je -40-60 °C). Je nepromokavý a odolává kyselinám i alkáliím. Jinými slovy jako stvořený pro zakrývání materiálu a věcí všeho druhu. Manipulace se zakrývací plachtou je velmi snadná a díky zdvojenému okraji s oky ji lze upevnit tak, aby vydržela na místě i v případě prudšího větru.

Kde zakrývací plachty seženete?

Výrobou zakrývacích plachet se již čtvrt století zabývá Petr Štěpáník. Zakoupit je můžete prostřednictvím e-shopu peplachty.cz. Zakrývací neboli krycí plachty jsou k mání ve standardizovaných rozměrech obdélníkového, čtvercového i kruhového tváru. Případně si můžete nechat vyrobit na míru plachtu s jinými parametry. Firma Plachty Štěpáník zároveň nabízí speciální autoplachty z lehkého, a přitom vysoce odolného nylonu. Jsou dostupné ve dvou základních velikostech pro menší a středně velká vozidla. Nedílnou součástí sortimentu jsou také vagónové plachty a praktické stínící sítě na ploty s až 90% stínivostí. Pokud máte potřebu ochránit pozemek před zvědavými pohledy sousedů či kolemjdoucích nebo odstínit pískoviště či jinou plochu, budou se vám hodit. Stačí je přichytit k plotu pomocí silonu, který provlečete přes tkaná oka.

Publikováno: 27. 02. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová