Proč si pořídit auto na operativní leasing

Operativní leasing je rychlá a pohodlná cesta k autu. Jde o dlouhodobý pronájem vozidla. Na řidiči je jen pravidelné placení a doplňování pohonných hmot, o nic víc se starat nemusí. V čem je operativní leasing lepší než klasický úvěr? Po přečtení článku v tom budete mít jasno.

Úvěr, leasing, operativní leasing

Koupě auta není nejlevnější záležitost. Někdo to řeší ojetým vozem, jiný autem na splátky. Koupě ojetého vozu se zdá být výhodná. Cena auta klesá velmi rychle, a tak se i dva roky používané auto dá koupit v porovnání s novým velmi výhodně. Má to ovšem i svá rizika. Nemůžete si být jistí tím, že má auto opravdu takovou minulost, jak vám prodávající říká. V prodeji aut jsou stále časté podvody. Výjimkou není stáčení tachometru. Zjistilo se, že kolem třiatřiceti procent prodávaných aut má pozměněné údaje o najetých kilometrech! Jinými slovy: třetina aut v Česku má stočené tachometry! To je dost velké číslo… Některé vozy mají tachometr stočený až o neuvěřitelných 300 000 km či dokonce ještě více. Kupovat auto z druhé, třetí nebo páté ruky je proto dost rizikové. Když kupujete úplně nový vůz, nemusíte nic takového řešit. Částka je ovšem vysoká, a tak si spousta lidí vyřizuje půjčku na auto. Rozhodnete, jak dlouho budete splácet, podle toho se vypočítá měsíční platba. Vůz je okamžitě váš. Opakem je koupě auta na leasing. V tomto případě vlastní auto po celou dobu splácení leasingová společnost. Do majetku kupujícího se převádí až po úplném splacení. Výhodou oproti úvěru je například jednodušší vyřizování nebo akční nabídky na pojištění. Operativní leasing je dlouhodobý pronájem vozidla. Auto patří společnosti i po skončení platnosti smlouvy. Pokud je ovšem řidič s autem spokojen, obvykle si ho může následně odkoupit. Výhodou proti předchozím dvěma možnostem je nižší cena a bezstarostnost. Jen si to představte – vaším úkolem je jen jezdit a doplňovat palivo. Pokud se objeví technická závada, nemusíte nic řešit, neboť přece nejste majitelem. Problémy za vás vyřeší společnost, u které jste si auto půjčili. Auto na operativní leasing je oblíbené především u podnikatelů, kteří si mohou dát platbu do nákladů.

Vyřizování operativního leasingu

Nejdříve si vyberte auto, kterým byste chtěli jezdit. Podívejte se, jaká auta nabízí Driveto (https://www.driveto.cz/). Zašlete poptávku, aby se společnost dozvěděla o vašem zájmu. Pak si auto půjdete obhlídnout. Když bude všechno v pořádku, doložíte dokumenty o svých příjmech. Domluvíte se, na jak dlouho auto budete chtít a také na ročním nájezdu. Podle toho se vám vypočítá cena. Poté společnost sestaví smlouvu. Po jejím podpisu se už můžete těšit na auto. Výhodnější podmínky nabízí Driveto Klub. Na začátku zaplatíte vstupní poplatek, ten se ovšem vyplatí. Vyřizování operativního leasingu probíhá mnohem rychleji. Auto si vyzvedáváte nejpozději do tří dnů. Kdykoliv ho můžete vrátit, nečekáte do vypršení smlouvy. Pokud uvažujete o autu na operativní leasing, zvažte právě Driveto klub.

Publikováno: 03. 08. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová