Český Signosoft se snaží popularizovat elektronické podpisy

V době covidu jsme byli prakticky donucení řešit i podepisování smluv a dalších dokumentů na dálku. Vyhýbali jsme se kontaktu, takže nic jiného nám nezbývalo. Víte, jak správně udělat elektronický podpis? Pro bezpečné elektronické podpisy je zapotřebí využívat speciální software, jakým je například Signosoft. Tato česká platforma je v našich končinách nejoblíbenější. Už přes ni bylo podepsáno více než 10 milionů dokumentů. Aktuálně ji používají zejména větší firmy, avšak vývojáři dělají maximum pro to, aby usnadnili elektronické podepisování také menším společnostem a jednotlivcům.

Bezpečné elektronické podpisy online

Moderní platformu Signosoft lze používat na PC, Macu, Androidu i iOS. Dokumenty, jež se podepisují, ukládá na vlastním cloudovém úložišti, takže je možné k nim přistupovat odkudkoliv. Firmám se navíc nabízí možnost definovat různé role uživatelů, nahrávat potřebné šablony a využívat další chytré funkce. Signosoft nabízí jak digitální, tak biometrické podpisy. Oba dva typy jsou vysoce bezpečné a právně závazné. Vlastník dokumentu si vždy může vybrat, jaký typ podpisu vyžaduje, nebo nechat volbu naopak na podepisovateli.

Naučte se podepisovat elektronicky

Aktuálně je možné se do platformy Signosoft zaregistrovat zdarma a bez poplatku si na zkoušku podepsat prvních pět dokumentů. Autoři však chystají osekanou verzi pro domácnosti a menší firmy, jež bude zdarma napořád. Chtějí Čechy naučit vytvářet elektronické podpisy online. Neváhejte tedy, sami se registrujte a buďte vpředu. Až se uvolní verze zdarma pro domácnosti, už budete vědět, jak platformu používat. Nic složitého na tom není. Denně je přes Signosoft podepsáno přes 20 000 dokumentů, aplikace má ty nejlepší reference a využívají ji i firmy jako T-Mobile, Mercedes-Benz, Skupina ČEZ a mnohé další.

Publikováno: 24. 01. 2022

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová