Co nadělit k Vánocům manželce? TOP je šicí stroj

Blíží se Vánoce a spousta mužů se zamýšlí nad tím, co koupit svým drahým polovičkám pod stromeček. Většinou se jejich manévrovací schopnosti omezí na kosmetiku nebo na román z červené knihovny. I když jsou tyto „tahy“ osvědčené, rozhodně nikdy nepřekvapí a neuspokojí ženské potřeby být kreativní a tvořit. Každá správná ženská má ráda módu a pokud je k tomu i trochu zručná švadlenka, ráda si na sebe „spichne“ něco originálního. Aby jí šlo šití pěkně od ruky, nestačí už obyčejná jehla a nit, ale jsou potřeba šicí stroje. Jejich výběr je různorodý a uspokojí už zkušené šičky, ale i úplné začátečnice.

Co umí „mašina“?

Lidově řečeno „mašina“ jako dárek rozhodně uspěje. Pro začátečnice je vhodný například šicí stroj Brother KE14S, který zvládne s přehledem ušít knoflíkovou dírku, zkrátit kalhoty, zalátat nohavice. Jednoduchý mechanický šicí stroj je vybavený 14 programy, 4-krokovou knoflíkovou dírkou, LED osvětlením, volným ramenem. Pokud je žena již šicích strojů znalá a ovládá základní funkce, určitě ocení šicí stroj Brother Innov-Is A150, jenž má 150 užitečných i dekorativních stehů a 9 druhů knoflíkových dírek, automatický odstřih nitě a sedmiřádkový podavač pro pro perfektní podávání šitého materiálu.

Stroj nebo overlock?

V případě, že už v domácnosti šicí stroj je, může jako dárek posloužit overlock. Jedná se o přístroj, který dokáže v jednom kroku sešít, začistit, obnitkovat a oříznout. Pomocí overlocků se dnes šije drtivá většina průmyslové produkce bavlněných a pružných oděvů. Overlock poznáte na první pohled podle velkého počtu nití. Standardně mívá čtyři nitě navíjené na velkých špulkách. Díky této úpravě a způsobu šití jsou švy ušité overlockem mnohonásobně pružnější. Veškerou šicí techniku lze pořídit z pohodlí svého domova na e-shopech, které se na šicí stroje a overlocky specializují. Mrkněte na Šicí technika Brother s.r.o a kupte si stroje japonské preciznosti, jejichž prodej má v Česku více než 25letou tradici. Vynikající kvalitou, špičkovým, bezkonkurenčním designem a dlouholetou spolehlivostí, oceňované náročnými zákazníky napříč všemi kontinenty.

Publikováno: 24. 10. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová