Poznejte českou architekturu a malebný kraj kolem řeky Berounky

Chcete si odpočinout od každodenního stresu? Dát vale shonu, užít si života a vědět, že tento víkend, nemusíte vůbec nic? Nabízí se výlet do exotiky, ale proč raději pořádně zblízka nepoznat českou kotlinu? Romantika ve dvou, ale také rodinná dovolená, možností je určitě více než dost.

Zajímavým tipem je povodí Berounky, která lemuje několik velmi atraktivních lokalit. Kdo by neznal hrad, jenž vstoupil do české historie, jako by ani nebyl! Karlštejn je fenomén, se kterým můžeme počítat i pro další generace. V kombinaci s útulným ubytováním takové nabídce jistě nelze odolat.

K dispozici bude celkem 21 pokojů

Kapacita je velká, Hotel Mlýn Karlštejn počítá s téměř padesátkou lůžek v 21 pokojích. Lze si tak vybírat mezi dvoulůžkovými a třílůžkovými variantami, na výlet se mohou vydat partneři bez dětí, ale také mladé rodiny.


V okolí můžete poznat například lom Velká Amerika, nabízí se ale i obec Svatý Jan pod Skalou, kde najdete i proslulou poustevnickou jeskyni. Kraj, do kterého se zamiloval i spisovatel Ota Pavel, je oblíbený také mezi vodáky. A co když zaprší? V hotelovém komplexu najdete dostatek zábavy i pro dny, které výletům do okolí vůbec nepřejí. Připraven je party stan, ale také grilované rybí speciality. A srdce Prahy je jen 25 kilometrů daleko!

Karlštejn má opravdu velké kouzlo

Nejslavnější z hradů v okolí je otevřený veřejnosti celoročně, návštěvníkům se nabízí několik atraktivních okruhů. Rodiny s dětmi určitě ocení blízký zoopark, zajímavým místem je i vrch Doutnáč, nabízí se také Bubovický potok.


Nebo dáte přednost prohlídce vinných sklepů? Karlštejnské vinice mají tradici už od poloviny 14. století a patří k těm opravdu vyhlášeným. Jisté je tedy hlavně jedno, nudit se při návštěvě tohoto regionu zaručeně nebudete!

Publikováno: 01. 03. 2023

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová