I drahý software lze koupit legálně za pár stovek

Aby jel počítač co nejlépe, je zapotřebí nejen kvalitní hardware, ale zároveň i vhodný software. Problém je, že obojí stojí opravdu hodně. Zatímco na dobrých komponentech příliš šetřit nejde, mnohé důležité programy se za slušné peníze rozhodně sehnat dají.

Řešení nejen pro laiky

PC je multifunkční platforma, kterou lze provozovat i bez nutnosti kupování rozličného softwaru. Má to však jednu nevýhodu, v takovém případě rozhodně nepojede. Navíc ne každý uživatel je natolik poučený, že dokáže rozpohybovat počítač i s volně dostupným softwarem. Naopak, většina lidí si PC pořizuje hlavně ke kancelářské práci, potažmo k procházení internetových stránek či hraní her. Chtějí mít všechno hned na talíři a co možná nejvíc intuitivní. Free software však toto kritérium často nesplňuje. Proto stále více lidí raději kupuje již dříve používané licence různého softwaru za zlomek ceny toho, kolik normálně stojí.

Nízké ceny

Programy typu Microsoft 365 pro jednotlivce se běžně prodávají za tisíce, ale pouze zcela nové. Druhotný software je však mnohem levnější. Někdy může stát i méně než polovinu toho, za kolik se běžně prodává v rámci standardní licence. Nejedná se o nic nelegálního. Zákazník si prostě koupí licenci programu, který byl dříve používán, avšak dnes již ne. Licence samotná je ovšem plně funkční a po zadání aktivačního kódu se daný software rozjede víceméně na jakémkoliv vyhovujícím počítači. Většinou tyto licence pocházejí z vyřazených korporátních počítačů a nejsou žádným způsobem závadné ani poškozené. Třeba zcela nový Microsoft 365 pro rodiny funguje úplně stejně jako jeho druhotná licence. Jen v prvním případě je za něj nutné zaplatit daleko vyšší sumu. Aby vše fungovalo podle předpokladů, je vhodné nakupovat takovéto licence pouze u osvědčených obchodníků, kteří mají již nějaké renomé a je tudíž velmi pravděpodobné, že nejde o podvod.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová