Jak postupovat, když chcete odškodnění po dopravní nehodě?

V životě nás mohou potkat různé situace, které nám způsobí nějakou újmu na zdraví. I když jste obezřetní, občas nezmůžeme vůbec nic. K vyrovnání s následky pomohou peníze získané od pojišťovny. S nimi si můžete zajistit lepší péči a v případě potřeby také kvalitnější kompenzační pomůcky. Jak získat odškodnění po dopravní nehodě a dalších neštěstích?

Kdy máte právo vyžadovat odškodnění?

Život dokáže být nespravedlivý. I když se snažíme dělat všechno proto, abychom se vyhnuli nebezpečí, každý den se nám může něco stát. Kdykoliv může dojít k dopravní nehodě, pracovnímu či školnímu úrazu, můžete se také stát obětí trestného činu. Výjimkou bohužel není ani poškození pacienta nesprávnou volbou léčby. Zdraví si sice za peníze nekoupíte, ale dokážete se s nimi rychleji postavit znovu na nohy. Proto neváhejte a ve zmiňovaných i dalších situacích se obraťte na svou pojišťovnu a požádejte o odškodnění. Díky němu si dovolíte kvalitnější a dlouhodobější rekonvalescenci. Na neschopence můžete zůstat, jak dlouho budete potřebovat, předčasný návrat do práce není nutný, neboť částku, o kterou přijdete kvůli pobírání nemocenské, nahradí v rodinném rozpočtu právě odškodnění dopravní nehoda Praha od pojišťovny.

Získejte maximum!

Nespoléhejte na to, že vám pojišťovna automaticky vyplatí tolik peněz, na kolik máte nárok. Byť se pojišťovna tváří jako parťák, ale ve skutečnosti chrání především své zájmy. Proto pracuje jen s tím, co samotný poškozený vyžaduje, a nenapoví mu, co udělat k získání většího finančního obnosu. Pro takové situace je vám k dispozici společnost První zdravotní poradenská. Již od roku 2013 poskytuje odborné poradenství v těžkých životních situacích, dopravních nehodách, pracovních úrazech apod. Zkušení advokáti vám dají praktické rady a také vás právně zastoupí během celého procesu vymáhání odškodnění. Díky tomu dostanete tu částku, která vám náleží. Více se dozvíte na https://www.1zdravotni.cz/cs/sluzby/dopravni-nehody/.

Publikováno: 22. 08. 2019

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová