Inspirace - nejdražší hodinky

Potrpíte si na hodinky, které nosíte jak z praktického, tak i z estetického hlediska? Pokud ano, jistě jste někdy zatoužili i po mnoha unikátních kouscích. Jaké modely patří mezi nejdražší hodinky na trhu a kolik by vás stály, když o ně projevíte zájem? Jistě budete výrazně překvapeni.

Breguet – Grande Complication

Tyto hodinky se aktuálně řadí na první místo, pokud jde o nejdražší hodinky na světě. Unikátem je, že se nejedná o nijak levný model, jelikož jejich výroba byla realizována v roce 1782. Byla darem pro Marii Antoinettu a kromě své propracovanosti se na nich nešetřilo ani zlatem. Poměrně dlouho je měli sběratelé za ztracení, ale následně došlo k jejich objevu. A cena? 762 milionů korun českých.

Patek Philippe – Henry Graves

Jedná se o hodinky, které vznikly v roce 1925 na přímou objednávku bankéře, kterým byl Henry Graves mladší. Unikátem hodinek je rozhodně propracovaný strojek, který je uložený ve zlatě. Samotný strojek je odborníky označován za jeden z nejkomplikovanějších na světě. I to výrazně ovlivňuje jejich cenu. Kdo by se jimi chtěl honosit, měl by si připravit 381 milionů korun.

Hublot – Big Bang Geneve

Tyto hodinky jsou unikátní hlavně tím, jaké materiály byly na jejich výrobu použity. Kromě bílého zlata nechybí také obrovská spousta diamantů. Těch je po celých hodinkách vysázeno více než 1200. To se logicky podepisuje na jejich ceně. I když vypadají kýčovitě, je mnoho zájemců, kteří by neváhali zaplatit aktuální cenu 127 milionů korun českých.

Louis Moinet – kolekce Meteoris

Všechny výše zmíněné hodinky mají jedno společné – jsou vyrobeny z materiálů, které jsou dostupné na zemi. Proto tzento model vyčnívá, jelikož jejich součástí jsou unikátní kameny, které pocházejí z vesmíru. Konkrétně z fragmentu planety Mars, který je zhruba 180 milionů let starý a který na Zemi dopadl ve formě meteoritu. A cena těchto hodinek? 111 milionů korun.

Publikováno: 20. 10. 2018

Kategorie: Ohákni se

Autor: Denisa Štumplová