Jak levně snížit vozidlo? Pořiďte si výškově stavitelný podvozek!

Toužíte po sportovním automobilu, ale stav účtu vám pořízení skutečného sporťáku neumožňuje? Nevěště hlavu, nejste sami. Pořízení sportovního vozidla je otázkou priorit a také mnoha kompromisů. Pokud máte rodinu, potřebujete větší kufr anebo si vozidlo s ryze sportovním charakterem nemůžete pořídit z jiného důvodu, vyřešte to šalamounským způsobem – vybavte své auto vychytávkou jménem výškově stavitelný podvozek.

Když standardní pružiny nahradí sportovní varianta

Sníženého podvozku – typického znaku sportovních vozidel – lze dosáhnout různými způsoby. Jedním z nich je výměna pružin za nižší (sportovní) pružiny. Jedná se o finančně dostupné, ale nepříliš komfortní řešení. Tedy minimálně s ohledem na stav českých silnic, které jsou příslovečnou noční můrou majitelů sportovních vozů. Mnohem efektivnější je instalace vzduchového podvozku – platformy, která umožňuje nastavení výšky podle aktuální potřeby. Co vám radost neudělá, je cena. Speciální podvozky nepatří k nejlevnějším artiklům a jejich instalace může být poněkud obtížná. Zlatý střed představují výškově stavitelné podvozky. Jsou finančně dostupnější než vzduchové podvozky, ale přitom dostatečně účinné, a navíc u nich nehrozí potíže s montáží.

Co je výškově stavitelný podvozek?

Sady výškově stavitelných podvozků čítají pružiny tlumiče, stavící matky a přidružený materiál. Samozřejmostí by měla být homologace a antikorozní úprava. Pořídíte-li si sadu od specializovaného prodejce, například tatechnix.cz, nemusíte mít strach, že by v ní cokoliv chybělo. Alfou a omegou je výběr správného typu, tedy modelu auta. Pořízením výškově stavitelného podvozku získáte spoustu užitku. Umožní vám nepatrně i výrazně snížit vozidlo a do značné míry tím změnit jeho jízdní vlastnosti. Co se týče regulace výšky, probíhá prostřednictvím stavících matek, které se pohybují po závitu sportovního tlumiče nebo stavící kostky.

Publikováno: 10. 09. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová