Plastová, nebo hliníková okna?

Zdá se vám volba mezi plastovými nebo hliníkovými okny příliš obtížná? Ve skutečnosti to nemusí být tak složité, jak se vám může na první pohled zdát… Důležité je však ujasnit si veškeré požadavky. Jak si tedy stojí hliníková okna v porovnání s okny plastovými a jaké nabízí v rámci různých typů staveb možnosti?

Hliníková okna stojí za pozornost

Moderní hliníková okna v sobě spojují celou řadu výhod, které je zásadně odlišují od hojně používaných oken plastových. Za zmínku stojí v první řadě jejich mimořádná odolnost, a to navzdory poměrně nenápadné konstrukci, která by neměla doznat újmy ani v případě velké zátěže v rámci různých komerčních nebo veřejných objektů. Právě zde jsou elegantní hliníková okna vyhledávaným řešením, mimo jiné i díky malé konstrukční hloubce. Hliníková okna lze navíc vyrobit i v nestandardních rozměrech podle individuálních požadavků. Tento typ oken navíc umožňuje relativně široké možnosti co do vzhledu a povrchové úpravy, takže se snadno přizpůsobí moderním architektonickým koncepcím, stejně jako klasickým stavbám. Jaké však mají hliníková okna nevýhody? Jistý problém může v tomto ohledu představovat délková roztažnost, ke které dochází při náhlých výkyvech teplot.

Kvalitní hliníková okna na dosah

Hliníková okna Vsetín - prodej, poradenství i instalaci zajišťuje firma Triogas, která na trhu působí už mnoho let a má zkušenosti z realizace velmi různorodých projektů. Užitečné informace o kvalitních hliníkových oknech a také další nabídku, zahrnující například stínící techniku, kované ploty, garážová vrata, najdete na http://www.triogas.cz/plastova-okna. Přesvědčte se o dobrých parametrech a užitných vlastnostech moderních hliníkových oken, která plastovým oknům v mnoha ohledech velmi směle konkurují a nejednou je velmi snadno předčí!

Publikováno: 24. 03. 2019

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová