Jak snadno a rychle odhalit chyby při výrobě dílů se závity?

Mnozí podnikaví lidé často doplácejí na fakt, že málo investují do moderních přístrojů a pomůcek, které sice něco stojí, ale v konečném důsledku mohou výrazně zefektivnit výrobní proces. Zejména se to týká průmyslové výroby, kde se často klade velký důraz právě na kvalitu a přesnost. Ne vždy přitom musíte mít k dispozici nějaké extrémně drahé stroje. Typickou ukázkou je výroba dílů se závity, u nichž hraje přesnost mimořádně důležitou roli. Jak docílit toho, aby vyráběné závity byly maximálně přesné? Používejte kalibry a koncové měrky.

S kalibrem zjistíte odchylky, jež jsou pouhým okem neviditelné

V řadě průmyslových odvětví je třeba pracovat s přesností na milimetry, ba dokonce na tisíciny milimetrů. Pouhým okem člověk takovéto minimální odchylky samozřejmě nemůže rozpoznat. Kalibrační zařízení, kupříkladu nejvíce používané kalibry m42×1,5, dokážou tyto drobné odchylky na závitech detekovat, přičemž se nejedná o žádná složitá zařízení. Bez zmíněných kalibrů m42×1,5 byste si jen těžko dokázali představit třeba výrobu různých profilů, které jsou zakončené závity, jež musejí perfektně sedět, aby se dané produkty mohly využít při další výrobě, na stavbách apod.

Na koho se obrátit, chcete-li si koupit nové kalibry a další měřidla?

Na trhu se dnes dají pořídit nejen zmíněné kalibry m42x1,5, ale i mnoho dalších variant. Kromě toho mnozí z vás během práce ocení rovněž koncové měrky a ostatní měřidla. S jejich objednávkou nebudete mít problém, pakliže se obrátíte na společnost Michovský Tools, s.r.o., respektive se podíváte na její web kalibry.cz. Tato firma dodává kompletní sortiment kalibrů, a to včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. Veškeré zboží má skladem, tudíž se můžete spolehnout na jeho rychlé dodání. Objednat si lze třeba trny pro vnitřní závity, ale také kroužky pro vnější závity.

Publikováno: 25. 10. 2021

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová