Předčasná ejakulace? Velmi nepříjemný, leč řešitelný problém

Předčasná ejakulace. Problém, kterému čelí obrovské množství mužů a to především těch, kteří se sexuálním životem teprve začínají. Nejde však pouze o nedostatek zkušeností, potíže totiž mají i zralí pánové, u kterých o nedostatku zkušeností nemůže být řeč. Obě dvě skupiny pak mají něco společného – jejich předčasná ejakulace trápí nejen je, ale i jejich partnerky. Muži trpící předčasnou ejakulací často ztrácí sebevědomí a na sexuální život postupně rezignují. A to je chyba, protože existuje hned několik efektivních způsobů léčby.

Kdy je ejakulace předčasná?

Ještě předtím, než se dostaneme k tomu, jak předčasnou ejakulaci řešit, bychom ji měli definovat. Jak zjistíte, že právě vy dosahujete vyvrcholení předčasně? Podle Mezinárodní klasifikace nemocí je předčasná ejakulace popsána jako:
výron semene, ke kterému dochází do cca 15 sekund od počátku pohlavního styku.
V praxi se však setkáte i s názory, že jde o interval okolo jedné minuty. Ve skutečnosti jde o subjektivní pohled na věc a někdo může své vyvrcholení shledat jako předčasné i když k němu dojde za mnohem delší dobu. Existuje mnoho odborných průzkumů, které se zabývají průměrnou délkou pohlavního styku a snaží se objasnit, kdy je příliš krátký a jaká je nejkratší přijatelná doba. Důležité je ovšem pouze to, aby byli spokojeni oba partneři. Poměrně velký problém představuje takzvaná ejakulace před branami, kdy partner vyvrcholí ještě předtím, než dojde k sexuálnímu aktu. A nepříjemné je také vyvrcholení těsně po zavedení penisu do pochvy. Někteří muži však shledávají svou ejakulaci jako předčasnou i tehdy, když vyvrcholí dříve než partnerka. A to snad nejpočetnější skupina..

Co bývá příčinou předčasné ejakulace?

Ve většině případů jde o zmíněné zkušenosti, respektive o jejich nedostatek. S postupujícím věkem však postižení získávají sebejistotu a jejich problém pomalu zmizí. Na vině mohou být také nepříznivé okolní podmínky, stres, nebo strach, že se protějšku soulož nelíbí. V nejhorším případě jde o potíže fyziologického charakteru, ale i ty lze ve většině případů vyřešit.

Jak předčasnou ejakulaci léčit?

Je třeba si uvědomit, že není zač se stydět. Jde o běžný problém, se kterým se potýká obrovské množství mužů a důležitá je především psychická pohoda. Nebojte se se vše probrat s partnerkou a od věci není ani návštěva u odborníka. Pomoci vám mohou také rozličné techniky jako jsou Kegelovy cviky, hluboké dýchání či změna sexuální polohy. Zafungovat mohou i znecitlivující krémy a kondomy. A co si počít tehdy, když potíže i přes vaši snahu přetrvávají? Na trhu jsou účinné přípravky, které jsou dostupné i bez lékařského předpisu (např. přírodní přípravek na podporu erekce a předčasnou ejakulaci Yellow vital.). Ideální je pak samozřejmě kombinace všech zmíněných prostředků.

Publikováno: 12. 08. 2018

Kategorie: Buď fit

Autor: Denisa Štumplová

Tagy: jak léčit předčasnou ejakulaci | předčasná ejakulace