Jak funguje nadrozměrná přeprava?

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se přepravují velké stroje či výrobní linky? Jde o komplikovaný proces vyžadující zkušenosti a dobré plánování. Na konkrétní proces se podíváme pod pokličku spolu se společností Easy Logistics. Doménou Easy Logistics, s.r.o. je spedice, což znamená, že zajišťuje přepravu také skrze své kolegy a partnerské firmy, a právě nadrozměrná přeprava.

Co všechno se přepravuje?

Do kategorie nadrozměrná přeprava toho spadá doopravdy hodně od pásové a kolové techniky přes stavební stroje, konstrukce, turbíny až třeba po trafostanice. Firma si poradí se stroji až do hmotnosti až 53 tun. Přeprava nadrozměrných zásilek je určena pro výrobky s délkou až 22 metrů a šířkou 6 m. Na takové rozměry mají v Easy Logistics techniku. Využívají tahače značek Volvo, portálové návěsy od Broshius, Faymonville a Schwarzmüller. Výška soupravy je pak omezena jednak výškou podjezdů, mostů, vrat v průmyslových areálech a také nařízeními. V mezinárodní přepravě je limit stanoven na 4,5 m, v rámci ČR je to o pár desítek cm více.

Důležité je pečlivé plánování předem

Pro Easy Logistics není problém přeprava těžkých nákladů v rámci ČR, ale ani v zahraničí. Má řadu zkušeností s přepravou do evropských zemí. Dispečeři mají velice dobrou jazykovou výbavu, takže bez problémů vše domluví. V rámci takové přepravy je totiž nutné pečlivé plánování, jednání se zahraničními partnerskými subjekty a také vyřizování různých povolení. Kromě toho se musí sjednat pojištění, stanovit optimální trasa, kterou je nutné předem prozkoumat. Přeprava těžkých zásilek o velkých rozměrech je prostě umění, do kterého se nemůže pustit nikdo nezkušený. Stačí se podívat na fotografie na blogu Easy Logistics a uvidíte, jak se transportovala technologie na repas z jihu Moravy do Belgie, jak cestovaly turbíny z Hranic do Easthamu v UK a mnoho dalšího.

Publikováno: 15. 04. 2022

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová