Kouř z vodní dýmky je opravdu lahodný

Mnoho kuřáků už začalo přemýšlet o tom, že si začne své cigarety balit doma svépomocí. Vyjde je to totiž mnohem levněji než si kupovat každý den krabičku. Nicméně je tu ještě jedna možnost, a sice vodní dýmky. Ty jsou zajímavé hlavně svou schopností čistit kouř od různých zplodin a dělat ho tak mnohem chutnější. Hodně však záleží na typu dýmky.

Mnohem lepší než cigarety

Z vodních dýmek se dá kouřit opravdu ledacos. Mnozí lidé skrze ně dokonce inhalují i konopí. Ideální je samozřejmě koupit si speciální tabák, nicméně i klasický cigaretový je možné použít. S největší pravděpodobností bude stejně chutnější, než kdyby se ubalil do cigarety. Ty totiž nemají jednu důležitou věc, a sice vodní nádržku. Ta nejenže dokáže kouř ochladit, ale zároveň také zmírnit jeho negativní stránky, jako je třeba štiplavost. Ne každá dýmka ovšem takovou moc má. V tomto případě na velikosti skutečně záleží.

Kterou dýmku si vybrat?

Nejlevnějšími jsou malé vodní dýmky. Vzhledem ke svým kompaktním rozměrům se jedná o nejmobilnější modely, jež se běžně dají koupit. V tom je však i jejich problém. Malé rozměry rovná se automaticky i malá nádrž na vodu. Kvůli tomu není kouření z tohoto typu dýmek úplně ono. A tomu odpovídá také cena, která je skutečně lidová. Středně velké vodní dýmky už jsou na tom v oblasti chuti podstatě lépe, i když do dokonalosti jim stále něco málo chybí. Tyto verze však již i méně kvalitní kuřivo dokáží alespoň trochu vylepšit. Špičkou v oboru jsou pak velké vodní dýmky. Slovo „velké“ je potřeba podtrhnout, jelikož tyto modely se skutečně do běžné igelitové tašky nevejdou. A kdo by se s nimi taky tahal, jsou totiž docela těžké. Kouřit z nich je vždy požitek, ovšem za ten je potřeba také zaplatit. Jedná se o zdaleka nejdražší verze na trhu.

Náhradní díly

Kdo má zájem o koupi vodní dýmky jakékoliv velikosti a typu, měl by navštívit specializovaného prodejce typu e-shop Shisharium. Nejenže kvalita nabízeného zboží je v tomto případě úplně někde jinde než někde u stánku, ale zároveň si může člověk dokoupit různé náhradní díly, třeba korunky pro vodní dýmky.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová