Kupujete ojetý karavan? Tady je 5 věcí, na které je potřeba dát pozor

Karavaning je na vzestupu a poptávka po „motorizovaném obydlí“ neboli po obytných vozech a přívěsech strmě narůstá. Po těch nových, ale i ojetých. Pokud se chystáte pořídit svého nového společníka na romantickou dovolenou plnou dobrodružství v bazaru, měli byste být maximálně obezřetní. Sestavili jsme pro vás seznam věcí, na které je potřeba si dát především pozor, abyste nenaletěli. Tip: Bazar vybírejte obezřetně - chybu rozhodně neuděláte, když se budete držet kritérií, které najdete mezi výhodami bazaru karavanů Burimex.

1) Prolezte si interiér a vše si vyzkoušejte

Než za karavan zaplatíte, důkladně si zkontrolujte všechny spotřebiče, postel i nábytek. Nestyďte se důkladně prozkoumat koupelnu i toaletu. Funkčnost jednotlivých zařízení je stejně důležitá jako to, aby postel nebyla poničená či proležená, podlaha prošlapaná a dřevěné prvky nahnilé. Není na škodu si na záchod opravdu sednout nebo opatrně vlézt do sprchového koutu – zvlášť, pokud jste urostlejší postavy. Jedině tak zjistíte, zda vám daný karavan vyhovuje.

2) Technický stav je důležitý nejen u obytňáku, ale i karavanu

Technický stav karavanu nebo obytného vozu hraje rozhodnou roli. Pokud se v této oblasti nevyznáte, doporučujeme přizvat si k nákupu odborníka se zkušenostmi (ideálně automechanika), který vám přívěs komplexně proklepne. Snížíte tak na minimum riziko, že budete za měsíc měnit nápravu, řešit zatékání vody nebo se potýkat s nefunkčním plynovým sporákem.

3) Platnost a pravost dokladů

Vysoce prioritní je kontrola dokladů. Jde o platnost, pravost a soulad zapsaných údajů s realitou. Všechna čísla a technické parametry musí odpovídat skutečnému stavu. Jedině tak se vyhnete komplikacím při silniční kontrole policií nebo na STK.

4) Pozor na korozi a prasknutá okna

Nekupujte karavany, které jsou viditelně rezavé a zanedbané. Vyhnete se nepříjemným peripetiím v budoucnu. Stejně tak pozor na prasknutá okna, která představují bezpečnostní riziko. „Pavouci“ na skle jsou často tak nenápadní, že si jich při nákupní horečce a vzrušení z pořízení nového člena rodiny nevšimneme.

5) Nakupujte v prověřeném bazaru

Než se vydáte do bazaru, něco si o něm zjistěte. Ve spleti pofiderních obchodů s velmi negativními recenzemi totiž stále existují výjimky. Tzn. prověřené bazary karavanů, které vedle svého finančního prospěchu i skutečně dbají spokojenosti zákazníka a prodávají tak jen karavany ve velmi dobrém stavu, za příznivou cenu a se zárukou až 6 měsíců.

Publikováno: 31. 07. 2019

Kategorie: Cestuj

Autor: Denisa Štumplová