V penzionu poblíž Karlštejna si můžete užít báječnou rodinnou rekreaci

Pokud hledáte tip na výlet během letních prázdnin, nabízí se atraktivní prostředí lemující břeh Berounky. Najdete v něm cyklostezky, ale i turistické trasy, které vás provedou českou historií a nabídnou i pestrou paletu plnou přírodních krás.

Jste turisté tělem i duší, máte rádi zříceniny, ale také zatopené lomy a místa, která jsou magická už z velké dálky? Vydejte se tedy s rodinou směrem ke Karlštejnu, hradu, jenž je symbolem české státnosti. Velmi lákavé je také jeho okolí, pokud máte rádi aktivní odpočinek uprostřed zeleně, jste do těchto míst srdečně zváni.

Dýchne na vás atmosféra První republiky

Kdo má rád ozvěnu starých časů, tomu se bude ubytování v penzionu Karlštejn skutečně zamlouvat. Nechybí tu totiž současný komfort, ale když se rozhlédnete například po zdejší restauraci, uvidíte řadu vzpomínek na dřívější prvorepublikovou slávu.

Stavbu najdete bezprostředně vedle vlakové stanice, k dispozici je desítka stylových pokojů, které jsou vhodné pro mladé páry, ale i jako rodinné zázemí. Před několika lety prošly velkou modernizací, disponují také dnes velmi oblíbenou vinylovou podlahou.


Připraveno je bezplatné parkoviště, ale také letní terasa, díky níž si užijete pobyt během prosluněných měsíců. A aby toho nebylo málo, ráno na vás čeká kontinentální snídaně, která je už v ceně za pokoj. Proč se tedy před procházkami do přírody nebo za českou historií pořádně neposilnit?

Připraveny jsou různé formy pokojů

Vydat se sem můžete jen ve dvou, ale nabízí se i rodinný výlet s dětmi, v rodinném pokoji se totiž mohou ubytovat až čtyři hosté a součástí nabídky je i prostorný apartmán s kuchyňkou. Velmi zajímavým tipem na výpravu do přírody je pak Velká Amerika, lom, v němž se točila i řada známých filmů. 

Publikováno: 30. 04. 2023

Kategorie: Cestuj

Autor: Jindřich Vlček