Mazlíček pro workoholiky? Zapomeňte na psa, pořiďte si kočku!

Máte rádi zvířata a dlouho si pohráváte s myšlenkou na pořízení mazlíčka – jenomže se bojíte, že na něj nebudete mít čas? Pokud jste od rána do večera v práci a nemůžete si ho vzít s sebou, raději od svého záměru upusťte. Ale nezoufejte, sami nezůstanete. Vzhledem k vašemu pracovnímu vytížení pro vás bude ideální kočka. Stačí si vybrat to správné plemeno – třeba vám padne do oka některé z následujících. Podle Sdružení chovatelů koček Českého svazu chovatelů jsou v Česku nejoblíbenější.

Sibiřská kočka

Plemeno, které v sobě nezapře divokost a lovecký pud svých předků. Na druhou stranu jde o velmi nenáročného mazlíka vhodného i do rodiny s dětmi. Sibiřka je spojená v domku se zahradou, ale nevadí ji ani panelák. A co je ještě lepší? Kočky obvykle nemají rády vodu, ovšem sibiřská kočka ji přímo miluje a dokáže si dlouho hrát v bazénku.

Perská kočka

Jaký je „peršan“? Jde o vyrovnané, oddané a přítulné plemeno, které nemá problém s dalšími zvířaty. Ovšem pozor – krása perské kočky je vykoupena náročnou péči o dlouhou srst. Když se delší dobu nerozčesává, zacuchá se a kůže po dní se zapaří, což vede k množení bakterií a rozvoji nepříjemných kožních onemocnění. Budete mít na to čas a náladu? Pokud ne, raději se poohlédněte po méně náročném plemeni.

Kartouzská kočka

Kočka, pro kterou je typické pěkné modré zbarvení, je oproti jiným plemenům velmi nenáročná. Nevyžaduje příliš pozornosti, naopak je samostatná a dočasná nepřítomnost majitele ji nijak nerozhodí. Vydrží doma sama i několik dní, a to je skvělá zpráva pro každého, kdo musí čas od času na služebku. Koťata kartouzské kočky se nové domácnosti přizpůsobí takřka okamžitě, takže se není čeho bát. Nevybrali jste si? Nevadí – koukněte na další plemena koček vyberte si ideálního společníka.

Publikováno: 05. 04. 2019

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová