3 naprosto boží nápady a inspirace do zahrady

Zatímco někdo si nedokáže bez zahrady představit život, pro jiného jsou veškeré aktivity související s její údržbou noční můrou. Patříte do druhé skupiny a raději trávíte čas v hospodě? Pak se pohodlně usaďte a inspirujte se následujícími tipy. Vsadíme se, že až článek dočtete na konec, nebudete mít na putyku ani pomyšlení – a naopak začnete zvelebovat zahradu. Protože nejlepší párty s přáteli se pořádají na vlastním pozemku!

1. Automatický závlahový systém si zamilujete

Díky moderní technice lze téměř všechno zautomatizovat. Máme vysavače, které samy drandí po bytě a neúnavně sbírají drobky, psí chlupy a kdo ví, co ještě. O trávník se zase postará automatická sekačka. Ale musí mít co sekat, což může být problém, pokud se vykašlete na pravidelné zalévání. Trávník musí z něčeho růst, a pokud jsou srážky minimální, nebude na něj pěkný pohled. Naštěstí existuje závlahový systém – má podobu soustavy potrubí zakončených vysunovací hlavicí. Abychom to zkrátili: automatické zavlažování disponuje dešťovým čidlem a stará se o to, aby měla zahrada dostatek vláhy. Vy nebudete muset hnout ani prstem.

2. Ze zahradního lehátka vás nikdo nedostane

Kdo ví, třeba byste na zahradě rádi trávili mnohem více času, ale museli byste mít na čem relaxovat... Tak proč si nepořídíte pohodlné zahradní lehátko? Nám se jeví jako nejdůležitější zahradní příslušenství vůbec: stačí si jen vybrat ten správný typ. Třeba stylovku z teakového dřeva, kterou vám bude každý závidět. Až poznáte kouzlo siesty na čerstvém vzduchu, už ji nebudete chtít zažít jinak.

3. Zahradní sochy umocní celkový dojem

Nudný a fádní exteriér můžete snadno a rychle proměnit v exkluzivní podívanou. Nechte si vyrobit dřevěné sochy do zahrady na míru a ukažte ostatním, že máte cit pro detail. Co třeba podobizna vaší maličkosti v nadživotní velikosti?

Publikováno: 09. 03. 2019

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová