Nová okna vyberte už v zimě a zvládněte rekonstrukci s přehledem

Rekonstrukce je velkým soustem s náležitou odměnou v podobě modernějšího, hezčího a funkčnějšího bydlení. Než ale dojde na špinavou práci, je potřeba vybrat jednotlivé prvky. V článku se zaměříme konkrétně na výběr oken i s několika důvody, proč neotálet na poslední chvíli těsně před zahájením rekonstrukce.

Nebojte se pustit se do velké rekonstrukce

Se správným plánem a postupem zvládnete s přehledem i velkou rekonstrukci týkající se celého bytu či domu. Problémem pak určitě nebude menší rekonstrukce kuchyně či koupelny, což můžete spojit právě s výměnou oken za nová a modernější. Taková samotná výměna oken a dveří už pak bude hračka.

Chytří vybírají okna s předstihem

U rekonstrukce je potřeba vyřešit celou řadu problémů. Hlavně musíte vybrat nová řešení, která nahradí stávající již nevyhovující prvky. S výběrem nových oken neotálejte, ale zkuste je pořídit co možná nejdříve. Až přijde na věc, budete mít více času na řešení aktuálních záležitostí a práce se nebudou zbytečně zdržovat. Včasným výběrem si v klidu porovnáte jednotlivé ceny a přednosti daných řešení, takže ve výsledku můžete ušetřit a pořídit opravdu krásná okna a dveře, která vám vydrží po mnoho let bez problémů.

Ať se rozhodnete správně

Nová okna jsou výraznou investicí, takže je dobré vybrat nejvhodnější typ, který splní všechna vaše očekávání. Před výběrem konkrétního modelu je potřeba vyřešit otázku, jestli zvolíte plastová, či raději dřevěná okna.

Plastová okna

Klasickou variantou, která je stále více oblíbená v posledních letech, jsou plastová okna. Není se čemu divit, protože cenově vychází velmi přijatelně a zároveň nabízí celou řadu výhod. Jistě potěší jejich minimální nároky na údržbu, kdy stačí pouze jednou omýt od usazených nečistot a prachu. Při použití kvalitní skleněné tabule mají výborné izolační vlastnosti. Využívají se zejména do bytů, kde pomáhají izolovat hluk z ulice.

Dřevěná okna

Druhou oblíbenou a dobrou variantou jsou dřevěná okna. Použití dřeva zajišťuje jemnou ventilaci a přirozené dýchání, takže jde o volbu vhodnou hlavně do starších budov, kde by přílišné utěsnění mohlo způsobit kumulování vlhkosti a vznik plísní. Nevýhodou dřeva je, že po čase mění tvar, což však elegantně řeší eurookna. Jsou vyrobena z jednotlivých hranolů tak, aby byla potlačena tvarová změna.

Nestyďte se za pomoc od profesionálů

Je naprosto přirozené, že chcete veškerou práci zvládnout sami a blýsknout se před rodinou a známými, ale pokud nemáte zkušenosti s instalací oken, raději si pozvěte profesionály. Výsledek bude perfektní a hlavně bez zbytečných starostí. Zároveň vám mohou pomoci také s výběrem nejvhodnějšího typu. Stačí využít kontakt na stránce www.jis.cz a máte vystaráno.

Publikováno: 21. 12. 2019

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová