Nepostradatelné drobnosti v podobě rybářských háčků, které vás možná mnohdy překvapí

Za dávných časů lidé chytali na kde co, stejně tak, jako si vyráběli všemožná olůvka, závažíčka, také nástrahy a další. Dnešní moderní rybáři mají rybaření v mnohém usnadněné. V podstatě vše se dá koupit v maximální kvalitě a do detailů připravené, takže vy jen rozložíte potřebné věci a začnete lovit. A to platí nejen o rybářských prutech, stoličkách, stanech a dalších, ale i malém vybavení, bez něhož bychom se stěží obešli. Jde o háčky k lovení ryb, jehly k navlékání boilies, pelet, partiklů, ale také karabinky, lana, zarážky, dipovací kleště, obratlíky nebo třeba návazce.

Není háček jako háček

Podíváte-li se na nabídku háčků, budete překvapeni, z jak bohaté nabídky můžete vybírat. Klasické háčky se zpětným hrotem nebo bez něj, mohou mít různě široký tvar. Rozdíl je také v zakřivení háčku a zakroucení hrotu směrem dovnitř. Skvělé je mít háčky, které fungují i s naprosto jednoduchým bezuzlovým vázáním. Mnoho háčků je univerzálních a hodí se na vícero způsobů. Sami časem poznáte, na který háček rybu sice chytnete, ale nedostanete ji na břeh, a který je jistotou, že jakmile se ryba zasekne, máte ji jistou. Náš tip: Chcete si při rybaření užít i odpočinek? Kvalitní zahradní nábytek se vyrábí i ve snadno přenosných variantách, a tak není nic jednoduššího, než si ho rozložit a užívat si pohody s výhledem na rybník. K dispozici jsou i háčky se zavrtávákem. Za pomoci smyčky k němu připojíte návazec, upevníte nástrahu na vrtáček a vyvážíte plastickým olovem, jež se přidává pod obratlích. S tímto návazcem se vám bude dařit zvláště při lovu na jezerech a pískovnách.

Trojháčková varianta

Jestliže se chystáte na sumce, bude se vám hodit kvalitní rybářský prut a také trojháček. Ty kvalitní a spolehlivé fungují dokonale. Ostré špičky zaručují snadné proniknutí do hloubky, kdy je kořist pevně lapena. Trojháčky bývají používány např. u vertikálních i přívlačových technikách. Zajímejte se i o potah háčku. Díky němu mohou být mnohem odolnější proti korozi v porovnání např. s běžnými potahy nebo krycími vrstvami. U kvalitních trojháčků už je cena vyšší.

Pro koho jsou dvojháčky?

Dvojháčky pak využijete většinou u lovu dravých ryb. Jde o klasický dvojháček s otevřeným stonkem. Cena může začínat již na 4 Kč za kus, pokud se spokojíte s HC ocelí. Trochu jiné a dražší jsou pak dvojháčky, kdy je menší háček nahoře a větší dolů. Háčky jsou jakoby nad sebou. Menší háček se zapíchává do nástrahy a díky protichodu se háček nevyvleče z gumy. Ulovíte tak úhoře, ale i dravce třeba na rybku. Bronzová úprava háčků jim zajišťuje menší viditelnost. Jestliže navštívíte e-shop s rybářskými potřebami, jako jsou rybářské pruty, podběráky, nástrahy, vlasce a další, spatříte velké množství podobných i zcela rozdílných háčků. Vybírejte háčky na ryby podle toho, na jakou rybu se chystáte, jakou technikou chcete lovit, nebo v jakých vodách budete vyčkávat.

Publikováno: 18. 07. 2021

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová