V čem přenášet laptop?

Počítače jsou už dnes všude, a tudíž není divu, že většina českých rodin má doma alespoň jeden kousek. Mnohdy se jedná o klasická věžovitá PC, nicméně stále vyšší popularitu požívají hlavně přenosné notebooky. Ty už díky novým technologiím neslouží výhradně pouze ke kancelářské práci, případně prohlížení videí, ale dá se na nich také poměrně dobře hrát novější hry. I proto je dobré se o ně adekvátně starat.

Vhodný batoh

Počítač je skutečně křehké zařízení, zvláště pokud je mobilní. Notebooky jsou lehké a docela slabě chráněné. Dražší modely už sice mají alespoň částečně kovová těla, avšak ta nejsou na případné karamboly také vyloženě stavěná. Z toho důvodu je nutné myslet na ochranu počítačů hlavně během přenášení, kdy jim hrozí potenciálně největší nebezpečí. Hodně lidí nosí laptopy jen tak v podpaží případně si k tomuto účelu berou tašku z hypermarketu. Tento způsob však z pochopitelných důvodů není zrovna nejlepší. Daleko účinnější je si pořídit vhodný batoh na notebook, kam je možné přístroj bezpečně uložit, a mít tudíž alespoň náznak jistoty, že se mu nic nestane.

Zásadní jsou rozměry

Hlavním rozdílem mezi batohem do školy a tím určený k přenášení notebooku spočívá ve speciální kapse. Ta je mimo jiné vybavená vhodnými vycpávkami, které tudíž tvoří jakési brnění proti vnějším negativním vlivům, jako jsou třeba otřesy. Je však nezbytné zvolit si batoh s vhodnou velikostí. V opačném případě bude mít v kapse laptop příliš mnoho místa či se tam prostě nepůjde dát nacpat. Vizuální kvality jsou důležité i u tohoto typu zavazadla, nicméně zásadní je zde hlavně velikost. Vše ostatní je podružné.

Vhodná cena

Jelikož batohy na notebooky nejsou zrovna levným zbožím, vyplatí se mrknout se na internetu na nějaké slevy, případně nakupovat v obchodech, kde je levně víceméně neustále. Mezi takové e-shopy se dá zařadit také Ipouzdro.cz. Tam je možné mimo batohů pořídit třeba i cenově velmi dostupné řemínky Apple Watch 3, respektive obaly a skla na mobily.

Publikováno: 27. 10. 2022

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová