3 hlavní důvody, proč si zařídit virtuální sídlo pro podnikatele

Již mnoho let v tuzemsku funguje možnost zajistit si takzvané virtuální sídlo společnosti, potažmo virtuální kancelář. O co se jedná a jaké to přináší výhody?

Význam

Když narazíte na možnost pronajmout si k podnikatelským aktivitám virtuální sídlo, rozhodně se nemusíte obávat něčeho nekalého a nezákonného. Jde o legální způsob, jakým si firmy a živnostníci mohou levně pořídit sídlo, na němž ovšem reálně nebudou působit, pouze si zkrátka pronajmou konkrétní adresu. Ve skutečnosti pak podnikají třeba z domova, případně se tento trend uplatňuje v okamžiku, kdy podnikatelé hodně cestují a placení drahých nájmů za pronájmy sídel by pro ně bylo značně nepraktickou záležitostí.

1. Úspora provozních nákladů

Zásadním argumentem, proč se vyplatí pronájem adresy trvalého pobytu ve virtuální podobě, je snížení nákladů na chod firmy. Zatímco běžné nájmy hlavně ve větších městech dnes na dobrých adresách mohou vyjít na desítky tisíc korun, když se například zvolí pro virtuální sídlo Praha, a to klidně přímo v centru hlavního města, stojí pronájem měsíčně maximálně nižší jednotky tisíc korun, leckdy dokonce pouhé stovky korun. A to je významné pro řadu menších podniků a živnostníků, kteří tak mohou uspořené finanční prostředky vložit do rychlejšího rozvoje svých firem.

2. Lukrativní adresa

Virtuální sídlo pro OSVČ a firmy je zpravidla nabízeno ve velmi zajímavých lokalitách. Ideální je pro sídlo firmy Praha, ale i další velká města, především tedy Brno, Ostrava a Plzeň. Dobrá adresa firmy je přitom velmi důležitá, protože automaticky vzbuzuje v lidech a případných obchodních partnerech a klientech větší důvěru, než když máte sídlo firmy uvedené někde v zapadlé více v okrajové části republiky.

3. Minimum administrativy

S klasickým pronájmem sídel je spojena řada administrativních úkonů. Je třeba se také starat o zajištění dodávek energií, platby za internetové připojení apod. To vše v rámci virtuálních kanceláří a sídel odpadá, takže nebudete mít tolik starostí, naopak získáte více času pro své podnikatelské aktivity.

Publikováno: 26. 09. 2022 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová