Investování se stává běžnou součástí životů stále rostoucího množství lidí. Proč tomu tak je?

Nejspíše každý z vás má ve svém okolí nadšence, který se pravidelně stará o zhodnocování svých těžce vydělaných financí. Tento jev je mnohem patrnější zvlášť v posledních měsících, jelikož se všichni potýkáme s opravdu výrazným zdražováním všech lidských potřeb. Z toho důvodu lidem dochází, že není dobré nechávat volné prostředky jen tak ležet na účtu.

Začněte pomalu

Jednou z nejčastějších chyb nezkušených investorů je domnění, že se z nich během několika týdnů či měsíců stanou milionáři. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv pasivní příjem, určitě nečekejte pohádkové zhodnocení okolo několika stovek procent. Vaším základním cílem není nic jiného než překonat nenasytnou inflaci. Samozřejmě vám nikdo nebrání pokusit se o vyšší cíle, ale v takovém případě budete muset počítat s určitou mírou rizika. Jednou z nejpopulárnějších a poměrně bezpečných investic jsou v posledních letech zajištěné úvěry. Ty dokážou vynést až okolo 14 % zhodnocení, přičemž se v drtivé většině případů jedná o velmi zajímavé konzervativní příležitosti. Nemusíte se obávat nutnosti vkládání milionů, jelikož se dá začít již od několika málo tisíc korun. Základem všeho je přirozeně nalezení vhodných a ověřených zprostředkovatelů.

Jednoduchá platforma pro každého

Není nutné vysedávat hodiny u internetu a hledat dané příležitosti svépomocí, protože dnes už existují velmi šikovné a intuitivní platformy. Ty vám po otevření samy ukážou současné produkty, do nichž se můžete pustit i vy. Za zmínku stojí především dnes již velmi známá společnost Bondster, jež se zaměřuje právě na tuto oblast. Dočkáte se desítek a desítek nejrůznějších projektů, ochrany ověřených zprostředkovatelů a solidní zákaznické péče. Podívejte se sami a přesvědčíte se na vlastní oči.

Publikováno: 24. 08. 2022

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová