Ucpanou kanalizaci nepodceňujte!

Ucpaný kanalizační odpad většinou vyžaduje okamžité řešení. Víte, jak se v tomto případě zachovat? Nechte si poradit. Zná to snad každý. Chceme vypustit napuštěnou vanu, ale vodě se nějak nechce. Nebo spláchneme toaletu, ale vodní hladina místo pohybu dolů zvolí pohyb nahoru. To není nic příjemného, že? Zřejmě máte ucpaný odpad. Víte, jak se v tom případě zachovat? Hlavně zachovejte klid a nepanikařte. Ani nemusíte hned volat specialisty, ty si nechte až na okamžik, kdy nezaberou následující kroky.

Gumový zvon nezvoní, ale čistí

Určitě máte doma gumový zvon. To je taková ta věcička s dřevěnou násadkou a skutečným gumovým zvonkem na jejím konci. Ta právě slouží jako první pomoc při ucpaném odpadu. Víte však, jak ji používat? Ucpěte oba otvory ve vaně - hlavní odtokový špuntem a přepadový třeba kouskem hadru. Hned poté vanu odšpuntujte, na otvor přiložte gumový zvon a začněte pumpovat. Tím v trubkách vznikne podtlak a kanalizace by se díky němu měla uvolnit.

Vyčistěte sifon

Nestalo se tak? Tak se pokuste rozebrat a následně vyčistit sifon a zbavit ho všeho, co do něj nepatří. Právě v něm se totiž hromadí vše, co jím v průběhu času nestihne projít - většinou se jedná o chumáče lidských vlasů. Jakmile je odstraníte, je velká šance, že budete mít po problémech.

Mocný hydroxid sodný

Není tomu tak? Pak zkuste na pomoc přizvat chemii. Snad v každé domácnosti se právě pro tyto situace nachází hydroxid sodný. A pokud ne, seženete ho v nejbližší drogerii. Jedná se o malé granulky, které si po nasypání do sifonu, zalitím horkou vodou a náležitým odstátím (postupujte přesně podle návodu uvedeného na etiketě) poradí s většinou usazenin.

Zavolejte profesionály

Ani silná chemie vás potíží nezbavila? V tom případě nezbývá nic jiného než zavolat profesionály. Do vyhledávače zadejte pojmy čistění kanalizace Praha, nebo čistění odpadů Praha a objednejte si je. Ti vás potíží zbaví na sto procent.

Publikováno: 27. 04. 2019

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová