Proč je i v současnosti důležité mít v obci drátový rozhlas?

Mnozí z vás se jistě domnívají, že v dnešní moderní době, jíž dominuje internet, je již přítomnost obecního drátového rozhlasu pro potřeby obyvatel naprostou zbytečností. Není to však pravdou, což se ukazuje zejména v posledních týdnech a měsících. Obecní rozhlasy nadále plní svoji funkci. Máte-li rozhlas ve své obci na starost, rozhodně byste se měli zajímat o možnosti, které nyní tato technika nabízí.

Přednosti obecního drátového rozhlasu

V okamžiku, kdy se ve vsi či menším městě děje něco důležitého, má stále obecní drátový rozhlas důležitou funkci. Díky němu totiž dokážete rychle informovat prakticky veškeré obyvatelstvo. Zatímco mladší generace získává potřebné údaje z internetu, u starších lidí a seniorů je třeba myslet na to, že spoléhají na zcela jiné zdroje. A jedním z nich je právě drátový rozhlas pro města a obce. Jako starostové, zastupitelé města, případně správci obecního majetku byste tak neměli obecní rozhlas nechat příliš zastarat. A už vůbec ne jej zcela rušit. V současné době se obecní drátové rozhlasy dají modernizovat tak, že s jejich pomocí poskytnete zásadní informace pro občany v jakékoliv části města či vsi. Bez onoho charakteristického ruchu, na jaký jsme byli zvyklí ještě před pár lety. Dnes je vše již digitalizované, přenos je tak mnohem čistší a efektivnější. Zařízení běžně umějí přehrávat přednastavené nahrávky, dají se napojit na záchranný systém, protipovodňová čidla apod. Jde tak vlastně i o zvýšení bezpečnosti obyvatel.

Bezdrátová varianta

Kromě klasického drátového rozhlasu je samozřejmě možné zvolit o něco dražší model v podobě bezdrátového obecního rozhlasu. Ten nabízí ještě více možností, a to včetně efektivního napojení na místní drátové rozhlasy školy, úřadů atd.

Na koho se obrátit?

Jestliže máte zájem o pořízení drátového nebo bezdrátového rozhlasu pro obce a města, případně chcete zařídit vylepšení stávajícího zařízení, obraťte se na společnost EL-MIK, jež funguje už od roku 1994. Kromě montáží a servisu obecních rozhlasů se zabývá ozvučením škol, sálů a dalších prostor, dále pak zajišťuje dodávky telefonních ústředen, kamerových systémů a mnoha dalších prvků, které zvyšují bezpečnost a komunikaci nejen v rámci měst a obcí.

Publikováno: 03. 01. 2021

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová