Zahrajte si FIFA 2019 na našlapaném herním počítači. Jak takový počítač vybrat?

Před několika měsíci vyšla zbrusu nová verze oblíbené počítačové hry FIFA. Samozřejmě každoročně se u sportovních her (i když nejen u sportovních) zvyšují nároky na konfiguraci počítače. Vývojáři totiž pracují na zlepšení animačního systému, abyste si užili vysoce realistický zážitek.

Jaké nároky FIFA 2019 má?

Třeba taková FIFA 2019, která se pyšní vylepšeným režimem Výkop a spoustou dalších novinek, požaduje minimálně 64bitový systém Windows 7, 8.1 či 10. Co se týče procesoru, uvnitř bedny musíte mít alespoň Core i3-2100 taktovaný na 3,1 GHz či AMD Phenom II X4 965 taktovaný na 3,4 GHz. Vysoké požadavky jsou i na RAM, která by měla mít přinejmenším 8 GB, a na pevný disk. Pro instalaci hry je nezbytné mít na disku 50 GB volného místa. V neposlední řadě FIFA 2019 vyžaduje grafickou kartu NVIDIA GTX 460 1 GB či AMD Radeon R7 260. Samotné požadavky napovídají, že na klasickém kancelářském počítači si fotbal prostě nezahrajete.

Jak vybrat herní počítač?

V první řadě záleží na tom, jak náročné hry hrajete. Pokud si potrpíte na nejnovější trendy, neobejdete se bez opravdu našlapaného stroje, přičemž takové herní PC vás vyjde minimálně na 17 tisíc korun. Obrovskou výhodou je, že u herní PC sestavy si můžete později nainstalovat různá vylepšení, tedy přidat paměť RAM, vyměnit grafickou kartu za novější a podobně, takže investujete na delší dobu. Sehnat se dají také herní počítače pro nejnáročnější hráče s výkonem do budoucna. Po současné hry vystačí, ale jsou připravené i na budoucí hry, takže třeba na FIFA 2020, která určitě své požadavky na konfiguraci počítače zvýší. Sestavy s grafickou kartou RX 580/590 8 GB nejenže zvládnou vskutku nejnáročnější hry na trhu, ale jsou perspektivou i do budoucna.

Publikováno: 23. 12. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová