I muži potřebují poradit v době těhotenství partnerky, kde hledat informace?

V těhotenství jedou vždycky dva. Dvě jsou také čárky na těhotenském testu. Ale ne vždy se oba dva radují, zatímco ženu zaplaví hormony štěstí, muže často postihne panika. Co dělat? Jaký bude život ve třech, ve čtyřech nebo v pěti? Jak vlastně probíhá těhotenství? Muži se musí rychle na novou situaci adaptovat, aby nebyli za necitelné jedince, kteří nemají pro ženino požehnaný stav pochopení. Kde hledat informace? Na Googlu jako ve všech ostatních případech? Mnohem vhodnější je kliknout na web Modrý koník, kde jsou ucelené, ale hlavně odborníky prověřené poznatky.

Péče o dítě

Už dávno neplatí, že se o miminko starají pouze matky nebo babičky, dnešní doba přeje sdílené péči a dělení povinností mezi obě pohlaví, proto i muži musí vědět, do čeho jdou. O čem je vlastně těhotenství? O podivných chutích na jídlo, které nelze zkombinovat? O objímání toaletní mísy po ránu? Nebo o přibírání desítek kil? Muži si o těhotenství malují naprosto zkreslený obrázek, který je nutné opravit správnými informacemi, které jsou dostupné v online průvodci Modrého koníka.

Týdny těhotenství

„Uf, zatím na ní není nic vidět.“ Muži se obávají, co bude až… až ženě naroste břicho do obřích rozměrů nebo až padne otázka: „Budeš u porodu?“ O důvod více, proč sledovat ženino těhotenství ruku v ruce s online průvodcem, kde jsou rozepsané jednotlivé týdny těhotenství. Kvalitní příprava a čtení fakt o těhotenství muže uklidňuje a dodává jim odvahy pro podporu ženy, což jistě všechny partnerky a manželky nanejvýš ocení. Současně se muž může dokonale seznámit s průběhem celého těhotenství, se zdravotními obtížemi, které mohou ženu potrápit, nebo vyzkoušet tipy, které web nabízí.


Pevné pouto

Pohlazení břicha, když miminko kope nebo poslouchat, jak mu tluče srdíčko patří mezi nejdojemnější okamžiky, které může muž se ženou sdílet v průběhu těhotenství. Díky informacím v rubrice těhotenství týden po týdnu může být oporou a parťákem při nejzásadnějším rozhodnutí, které se týká obou partnerů a být připraven na den D. Porod je silným okamžikem, kterým vzniká pouto mezi matkou a dítětem, ale také mezi otcem a jeho potomkem. Po celou dobu těhotenství lze navíc kontaktovat anonymní poradnu na webu s jakýmkoli dotazem ohledně těhotenství nebo narození dítěte.  

Publikováno: 03. 06. 2023

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Kateřina Bartoňová