Na co je vhodné myslet při výběru nové sedací soupravy?

Pokud nepatříte k příznivcům sezení na zemi, pak by ani ve vašem obývacím pokoji neměla chybět pořádná sedací souprava. Ale co si pod pojmem „pořádná“ představit? Ideál, který by odpovídal požadavkům všech lidí na této planetě bohužel neexistuje - musíte zohlednit individuální kritéria a vybírat podle toho, co od sedačky očekáváte. Přesto je více než vhodné dodržovat následující zásady.

Rozhodující jsou kvalita, komfort a rozměry

Moderní sedací soupravy jsou k mání v neuvěřitelně širokém spektru variant. Liší se nejen design, ale také rozměry a materiály. Naprostá většina lidí se při výběru rozhoduje intuitivně, obvykle na základě prvního dojmu, tedy estetické stránky. Praktičnost je však velmi důležitá, protože na sedací soupravu se nebudete pouze dívat - budete na ní relaxovat, sedět a kdo ví, co ještě.   Proto se zamyslete nad tím, jakým způsobem hodláte sedačku využívat a zaměřte se na modely, které jdou ruku v ruce s vašimi požadavky. Například pokud víte, že na sedačce budete čas od času přespávat, případně poslouží i jako postel pro vaše hosty, přijde vám vhod sedací souprava rozkládací. A v případě nedostatku místa zase zvolte typ s úložným prostorem. Rozměry zvolte s ohledem na dispozice svého obývacího pokoje. Cílem není vybrat sedačku, která zabere většinu prostoru a nebude kolem ní k hnutí. Na druhou stranu si pohlídejte dostatek míst k sezení. Ve velké místnosti se může vyjímat sedací souprava do U, v menším pokoji zase dvojsedák doplněný křeslem.

Trendy design, nebo nadčasový charakter?

Předpokládáme, že sedací soupravu nepovažujete za doplněk, který byste chtěli každý rok měnit podle toho, jakým směrem se právě ubírají trendy v oblasti bydlení. Proto vybírejte design uvážlivě a zamyslete se nad tím, zda se vám bude vybraný model líbit i za dva, tři nebo pět let. Kvalitní sedačka vydrží v původním stavu roky a není jediný důvod ji měnit dříve, než vám přestane vyhovovat z hlediska komfortu. A kde najdete spoustu krásných kousků na jednom místě? Nám se líbí sedací soupravy v nabídce specializovaného prodejce nábytku dona-shop.cz.

Publikováno: 14. 03. 2019

Kategorie: Bydli

Autor: Denisa Štumplová

Tagy: jak vybrat sedací soupravu