Jak se obléknout do posilovny a neutrhnout si ostudu

Chcete něco udělat se svou postavou? A to zcela pochopitelně v pozitivním duchu? Pokud ano, navštivte fitcentrum. V souvislosti s tím se vám budou hodit rady, jak se obléknout do posilovny. První rada se týká toho, že v tom rozhodně nemusíte hledat nic složitého.

Sportovní oblečení je základní volbou

I když uvidíte, že ne každý ho využívá, přece jenom ho doporučíme. A to hlavně proto, že sportovní oblečení je spojeno s tím, že má různé funkční vlastnosti. Umí vás udržet v suchu, stejně jako dokáže dobře odvádět pot od vašeho těla, stejně jako vlhkost. A protože se při cvičení stoprocentně zpotíte, berte to jako tip, se kterým rozhodně nemůžete šlápnout vedle. Nejlepší je sportovní tričko a dále kraťasy, popřípadě tepláky.

Mělo by být pohodlné

Při radách, jak se obléknout do posilovny, nesmíme zapomínat také na to, že oblečení by mělo být primárně pohodlné. To znamená, že by vás nemělo nikde tlačit, ani nikde táhnout. Ideální je, když bude i o jednu velikost větší, než nosíte klasicky. Rozhodně vám to umožní realizovat více pohybu, který bude u některých cviků nezbytný. Pozor však na to, aby oblečení nebylo příliš volné, což by mohlo znamenat, že se snadno zaplete do některých strojů.

Boty nejlépe pevné

Sice uvidíte pár kolegů v pantoflích, což ale není ideální obuv. Do posilovny choďte výhradně v pevných, opět nejlépe sportovních botách. A proč? Jsou cviky, kdy se budete muset nohama zapřít. A u pantofle přece jenom hrozí, že vám může podjet noha, nebo se stát jiný neočekávaný pohyb. A rázem si můžete být jisti, že máte zranění třeba i na pár týdnů.

Bez ručníku nikam nechoďte

Ať už se obléknete jakkoliv, nikdy nezapomínejte na jednu hlavní věc. A tou je ručník. Platí nepsané pravidlo, že bez něho do posilovny ani nevstupujte. Používá se proto, aby po vás na strojích nezůstávaly výrazné stopy od potu.

Publikováno: 13. 10. 2018

Kategorie: Ohákni se

Autor: Denisa Štumplová