Matrace s kvalitní pěnou je cesta ke zdravému spánku

Věděli jste, že více než polovina Čechů spí průměrně pět až šest hodin? Vyplývá to z nedávných studií, které ukazují, že většina lidí spí denně o dvě hodiny méně, než je lékaři doporučováno. Lidské tělo potřebuje zhruba osm hodin spánku ke svému běžnému fungování. Spousta z vás však může o osmi hodinách klidného spánku leda snít. Ať už jde o děti či práci, s narůstajícími starostmi je čím dál složitější si najít trochu čas na odpočinek. I když vám k tomu vlastně postačí jen kvalitní matrace.

Co takhle trochu přírody?

Cesta za udržitelnými přírodními materiály se v posledních dvou letech pořádně rozjela a matrace rozhodně nejsou výjimkou. Už i dnes jsou na trhu k dostání například eukalyptové druhy, které nabízí širokou škálu výhod od regulace teploty, až po odvod veškeré tělesné vlhkosti. Tyto typy nesou název eco – a hravě je seženete u každého spolehlivého prodejce. Jedním z favoritů v této oblasti jsou taktéž druhy s aloe vera.

Co velikost?

Naprostou klasikou, kterou každý dobře zná, je matrace 140 x 200. Ještě před pár lety bylo nemyslitelné sehnat rozměry jako jsou 160 x 200 nebo například 120 x 200, ovšem dnes je hravě pořídíte už úplně kdekoli. Výběr velikost závisí na rozměrech vaší postele. Netřeba zapomenout ani na královnu v manželských lóžích – 180 x 200. Ovšem pozor! Tato matrace se doporučuje pouze párům, kteří jsou si rozměrově blízko. Při větších rozdílech lékaři radí pořídit raději dvě samostatné.

Materiálů je v nabídce mnoho

Nejčastější volbou v oblasti materiálu je rozhodně latex. Odborníci se shodli na tom, že latexová pěna, z níž je tvořeno samotné jádro matrace, vám zaručí kvalitní a ničím nerušený spánek po celou noc, a to nejen díky spolehlivé opoře, ale také pružnosti. Pokud byste si ale s výběrem nebyli jisti, vždy se můžete obrátit na specialisty, kteří vám pomohou najít ideální kousek pro vás a vaši páteř.

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová