Jak si najít novou práci (snadno a rychle)

Nejste spokojeni ve svém stávajícím zaměstnání? To nutně neznamená, že v něm musíte i nadále setrvávat. Podívejte se na několik rad, jak si najít novou práci a získat lepší příjem, lepší pracovní prostředí, stejně jako lepší kolektiv.

Hledejte na těch správných místech

Kde byste měli novou práci hledat? Většina lidí volí jenom pracovní úřady. Firmy však již dávno nemají povinnost jim volná místa hlásit. A tak na nich najdete spíše odpad, než perspektivní pozice. Ideální je proto hledat na internetu. A to buď na specializovaných webech, jako je Práce.cz nebo Jobs.cz, popřípadě přímo na stránkách konkrétních firem. A to v sekci většinou označované jako kariéra.

Sepište si aktuální životopis

Pokud jste dávali životopis naposledy na své současné místo, je ideální doba pro jeho úpravu. Pamatujte, že by měl být vždy ideální. Jistě se v něm změnila celá řada věcí, které se týkají jak osobního života, tak především vašich znalostí, nebo například i praxe. Pokud ano, vše do něho uveďte, jelikož vám to může v případě zájmu o nové místo pomoci.

Snažte se zaujmout

První dojem je vždy důležitý. Udělat ho můžete už při prvním kontaktu – třeba v průvodním dopise. Zapomeňte na šablony z internetu a odpovídejte na každý inzerát individuálně. Také se dobře připravte na případný pohovor. I ten rozhoduje o tom, zda práci dostanete, nebo nikoliv. Samozřejmostí je celkový úprava a snaha působit pozitivním dojmem.

Nebojte se konkrétních pozic

Máte vyhlédnutou pozici, ale nesplňujete některý kvalifikační předpoklad? Nebojte se a přihlaste se. Je ideální vyložit karty na stůl, tento fakt přiznat, ale zároveň zmínit, že v jiných požadavcích jasně excelujete. Není to nic neobvyklého. Jednu z požadovaných věcí se můžete doučit a potom už budete dokonalým kandidátem, který místo získá. I tudy vede cesta, jak si najít novou práci celkem jednoduše a rychle.

Publikováno: 10. 07. 2018

Kategorie: Pracuj na sobě

Autor: Denisa Štumplová