Výhody virtuální kanceláře

Jste živnostníky nebo provozovateli menší firmy a držíte si fyzicky kancelář jen proto, abyste vyhověli liteře zákona? Víte, že každý podnikající subjekt musí mít jasně dané sídlo firmy, na které probíhá registrace na Živnostenském úřadě a na něž je doručována oficiální korespondence? Jste si vědomi toho, že se to dá dělat i jinak?

Proč zvolit „virtuálku“?

Patříte mezi obory, pro které je fyzická kancelář spíše přítěží? Stojí vás provoz nemalé peníze a vy tam chodíte jen z povinnosti? Řešením, které vytrhne trn z paty, je virtuální kancelář. Kancelář na jedné z centrálních vybraných adres v Praze funguje jako moderní office, který je společný pro více firem najednou. Zkušená asistentka na recepci zvládne obsloužit desítky podnikatelů, kteří si zde pronajmou svou adresu pro živnost. Sídlo společnosti bude oficiálně aktivní, bude přijímat poštu i telefonické hovory, aniž by muselo provozovat samotný předmět podnikání. Zedník tak bude moci v poklidu pracovat na svatbě, obchodní zástupce bude nadále prodávat výrobky v terénu a řemeslník bude efektivně makat v dílně nebo u klientů.

Prestiž a úspory

V neposlední řadě se hodí zmínit, proč se vyplatí mít přímo sídlo firmy v Praze? Zejména jde o faktor prestiže a exkluzivity, který zvyšuje brand vaší práce. Dále je třeba vzít v úvahu, že v Praze sídlí tolik firem, že je zde menší předpoklad, že si vás „vychutná“ kontrola z orgánů činných v revizní aktivitě. Šťáru z finančního nebo Živnostenského úřadu lze očekávat maximálně jednou za 30 let. To už stojí za zvýšení, viďte?! V neposlední řadě je obrovskou výhodou, proč zřídit virtuální kancelář, skutečnost, že za ni výrazně ušetříte. Měsíční nájem v jednotlivých lokalitách začíná od částek v řádech stokorun. Ušetřené náklady můžete využít na jiné aktivity nebo investice do inovací.

Publikováno: 02. 08. 2020

Kategorie: Rozšiř si obzory

Autor: Denisa Štumplová