Nejlepší přepravky jsou z plastu

Ať už jde o mezinárodní či lokální dopravu, vždy je nezbytné, aby bylo zboží maximálně chráněno. To znamená ho nejen bezpečně zabalit, ale také uložit do vhodné bedny. Ty nejlepší se už dávno nevyrábí ze dřeva, nýbrž z modernějšího plastu.

Odolnost je nejdůležitější vlastnost

Asi každý si dokáže docela dobře představit, co všechno musí snést přepravky, když se vezou třeba jen z Berouna do Prahy, nemluvě o mezinárodní přepravě. Není tak divu, že přepravky musí být v prvé řadě extrémně odolné. Proto se k jejich výrobě používá plast, jenž dokáže být extrémně houževnatý. Zvládne odolat dlouho trvajícímu tlaku i jednorázovému mechanickému poškození. Voda ho nepřekvapí, mnohé kyseliny také ne. Navíc má velkou výhodu i v tom, že se dá poměrně snadno umýt. To se o většině materiálů rozhodně říci nedá. A přesně takovýto typ produktů u nás vyrábí společnost PK Group, která má v nabídce velké množství přepravek, beden a různých doplňků. Objednat si od nich je mimo jiné možné i termobox. Ten se hodí například pro uchovávání potravin v chladu.

Sledování

Hlavně přepravky určené pro mezinárodní spedici jsou často obdařeny tepelnými senzory, potažmo GPS vysílačem. Takto má člověk alespoň nějaké povědomí o tom, co se se zbožím děje, případně může odhalit nepravosti typu počínající požár, respektive krádež. Polohu i teplotu je možné díky moderním technologiím sledovat v reálném čase, takže zakročit jde v případě potřeby víceméně okamžitě.

Přeprava

Na větší vzdálenosti se přepravky dopravují pomocí vozidel, vlaků, letadel či lodí. V rámci skladu nebo obchodu je však z pochopitelných důvodů použít něco jiného. Ve velkých skladech je to motorová ještěrka, do menších prostor se pak hodí spíše manuální vozík přímo určený pro přepravky. Sice je potřeba k jeho řízení používat vlastních sil, na druhou stranu se s ním díky jeho menším rozměrům manévruje podstatně lépe než s ještěrkou.

Publikováno: 24. 08. 2022

Kategorie: Nech si poradit

Autor: Denisa Štumplová